Ќе има ли консензус, дали договорот со Грција ќе ја однесе Македонија во ЕУ и НАТО?

Каква година ја чека Македонија на политички план по поканата за членство во НАТО и започнувањето на датумот за преговори со унијата, експертите со поделени мислења. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер