Мигрантската политика ќе биде во фокусот на самитот на лидерите на ЕУ

По Македонија, и Албанија ги отфрла предлозите за бегалски кампови на нејзина територија. Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за весникот Билд, дециден – нема бегалски кампови на албанска територија, дури ниту во замена за членство во ЕУ. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер