Заев: Во петок на средбата со Столтенберг очекувам потврда за поканата за НАТО во јули

Во петок на прес конференција во седиштето на НАТО ќе биде објавено дека Македонија ќе добие покана за полноправно членство во Алијансата. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер