Мицкоски: Одложувањето на датумот за преговори е катастрофа

Одложувањето на датум за преговори значи катастрофа, Заев не само што ги распродава државните интереси, туку Македонија ја губи и Европската иднина, оцени вечерва во интервјуто во ,,Само вистина” лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер