Пендаровски: Грција вети дека нема да не блокира во НАТО и ЕУ

Критериумот за влез на Македонија во НАТО од 2008 година до денес е решавањето на спорот со Грција. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер