Рецепт за пијалак кој го спречува растот на канцерогените клетки во телото

Овој чудотворен пијалак го спречува растот на канцерогените клетки во телото и влијае на нивното исчезнување.

Рецептот го објави Mr. Seto од Кина, кој боледувал од рак на белите дробови, а познат билкар од Кина му го препорачал овој чудотворен пијалок чиј рецепт стана вирален на интернет.

Го консумирал овој пијалак три месеци. И оздравел.

Еве што се ви е потребно за овој чудотворен пијалак.

1 цвекло

1 морков

1 јаболко

Но, мора да внимавате производите да бидат органски.

Подготовка:

Измијте ги и исечкајте ги намирниците на парчиња заедно со кората, се заедно ставете во соковник, исцедете го сокот и веднаш испијте го.

Можете да додадете лимон или лимета.

Пијте го наутро, еден час пред појадок, 3 месеци, секој ден.

Овој пијалак не само што користи за ракот, туку и за многу други болести:

– го зајакнува имунолошкиот систем

– спречува болести на црниот дроб, кај бубрезите, ги зајакнува белите дробови

– штити од срцев удар

– го намалува стресот и болките во мускулите

– помага во борбата против акни и е добар за видот.

притисни ентер