Нигериец го погребал својот татко во “сандак“ од 75.000 евра (фото)

На интернет се шири неверојатна и помалку бизарна фотографија од еден погреб во Нигерија.

Извесен Нигериец по име Азубуике останал без својот татко, на кој му ветил дека еден ден ќе му купи луксузен автомобил.

Меѓутоа, тоа не стигнал да го направи, бидејќи татко му починал.

Сепак, тој се одлучил да му го исполни ветувањето дадено на својот татко, па му купил околу 75.000 евра вреден BMW теренец.

Автомобилот го искористил наместо мртовечки сандак, па во него го погребал својот татко, пишува „Дејли меил“.

Погребот бил одржан во нигериското село Ихијала. Откако фотографијата од погребот се нашла на интернет, оваа бизарна ситуација наишла на осуда и голем број негативни коментари.

Повеќе ваквиот потег на Нигериецот Азабуике го оценуваат како “чисто и безобразно расфрлање со парите“.

„Лудило и себичност на дело, без оглед на тоа што станува збор за негови пари“ – гласеше еден од коментарите.

 

Фото: Кучето на семејството Бекам има Луј Витон ќебе!!

Домашниот миленик, кучето Оливија е шестиот член на познатото семејство Бекам.

Медиумите се навикнати да ги гледаат членовите на семејството на славниот англиски фудбалер Дејвид Бекам во разни луксузни и скапоцени изданија. Но, сега во луксузно издание се појави и кучето на Бекамови.

На социјалните мрежи е објавена фотографија на која може да се види Оливија покриена со ќебе Луј Витон.

Галеничето на Дејвид и Викторија е замотано во ќебе кое чини дури 4600 долари.

Кучето Оливија од 2015 година е член на семејството Бекам, тоа дури има и свој Инстаграм профил.

За луксузниот третман кон Оливија покажува и фактот што Бекамови плаќаат специјален тренер кој го води кучето на прошетка, за околу 50 евра на час.

Ужас во Австралија – голем питон сакал да изеде момче на спиење

Родители на 14 годишно момче , кои живееле во зафрлено место во Австралија , ги разбудиле страшни врисоци на нивниот син.

Дотрчале во неговата соба и виделе змија долга три метри , како се обидува да го изеде детето. Питонот бил замотан околу раката на детето и ги зарил забите во дланката.

,,Сакаше да му ја изеде раката.Се боревме со змијата , но колку повеќе ја влечевме , забите влегуваа се подлабоко. ” , раскажува мајката Ема Џексон за австралиската телевизија АБЦ.

На крај мајката зграпчила детска касичка во облик на птица, и ја забила на змијата во устата, а таткото силно ја повлекол главата на змијата и го спасиле детето.

Мајката вели дека речиси секојдневно во нивното место во Квинсленд се соочени со змии , па ги учат децата да не се плашат од нив , но оваа била навистина голема и агресивна.

Детето било префрлено во болница , каде и покрај преживеаниот ужас рекло деке на се плаши од змии , но во иднина ќе биде повнимателен.

Жена чудно одела низ аеродром , полицајците се шокирале кога виделе што носи под здолништето

Шеесет годишна жена ги шокира полицајците , на кои им било сомнително нејзиното одење низ аеродромската зграда Шуиту , на Тајван.

Жената се враќала од Кина и патувала на островот Кинмен на Тајван. Полицајците забележале дека чудно се движи и и рекле да седне за да ја претресат . Кога и го дигнале здолништето , виделе страшна глетка.

Во мали вреќички носела 24 живи скокајглувци. Животните и биле закачени околу бутовите. На полицајците им рекла дека ги купила глувчињата во продавница за домашни миленичиња во Кина и им ги носи на пријателките за подарок.

Полицијата сепак смета дека жената е дел од организирана мафија , која вршела проверка какви се безбедните системи на аеродромот.

Најлошо во целата приказна поминале малите животинчиња , кои биле убиени по запленувањето.

притисни ентер