Двајца вработени во УБК предложени за “свиркачи” на годината

Разузнавачите од МВР, Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски кои го открија скандалот со масовното прислушување меѓу петте номинирани за светската награда “Новинари, укажување и бранители на правото на информирање” . Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер