Вучиќ: Тешко дека Македонија и Албанија ќе добијат датум за преговори со ЕУ

Српскиот претседател Александар Вучуќ изјави дека Македонија најверојатно нема да добие датум за почеток на преговорите со ЕУ. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер