Ја обожаваа како Хурем, сега целосно се трансформира во Кан (фото)

Турската актерка Мерием Узерли, попозната како Хурем од серијата „Сулејман Величенствениот“ продефилира на Канскиот фестивал.

На црвениот тепих таа беше дочекана со овации, иако не изостанаа коментарите дека сега е само бледа сенка на некогашната жена – лицето и е видливо затегнат, усните подебели, а образите пренагласени.

„Лицето ти изгледа чудно“, „Господе, што си направила со усните, огромни се“, „Премногу ботокс, Зошто? Беше убава“, „Изгледаш пластично“, беа само некои од коментарите на нејзиниот профил на Инстаграм каде објави неколку слики од филмската смотра во Кан.

 

Таа не им обрна многу внимание, објави и снимка од забавата на Енрике Енглезијас, а беше и во друштво на Џон Траволта.

Мерием е позната по тоа што во екот на славата доживеа нервен напад.

Го напушти снимањето на серијата која и донесе светска слава, а после бројните расправии и малтретирања од тогашниот партнер Кан Атес, се обиде и да се убие.

Остана бремена, а тој ја наговараше на абортирање, но таа ја прекина врската. Се пресели во Берлин и денеска самата се грижи за својата четиригодишна ќерка.

Мег Рајан претерала со пластични операции

Холивудската актерка Мег Рајан стана светски позната благодарејќи им на романтичните комедии  како што се „"French Kiss", "Kate & Leopold", "You've Got Mail".

Убавата актерка потоа изненадувачки исчезна поради тоа што знаела колку Холивуд е суров кон жените во одредени години од животот, и одлучила да се подмлади. Желбата засекогаш да остане млада дефинитовно скапо ја чинела. .

Мег Рајан на крајот на минатиот век беше миленичка на публиката. Симпатичната русокоса актерка секогаш знаеше како да предизвика насмевка на лицето кај публиката.

Но , по неколкуте пластични операции на лицето  Мег Рајан е непрепознатлива.

-Направила премногу промени. Она веќе не изгледа како Мег рајан што ја знаеме и во која бевме вљубени, изјави режисерот на филмот „ Kate & Leopold“, Џемјс Манголд.

Промената на лицето Мег рајан ја започна со филер за усните, но за жал убавата актерка не застана тука.

Пронајдено местото каде што потонал бродот на легендарниот Џејмс Кук

Археолозите веруваат дека го пронашле местото каде што потонал бродот „Ендевор’ на легендарниот англиски морепловец Џејмс Кук.

Имено, Археолозите од Роуд Ајленд“ сметаат дека бродот се наоѓа близу до брегот на американскиот континент, поточно недалеку од Гоат Ајленд.

Според Фокс Њуз ова откритие би можело да ја реши една од најголемите морски мистерии.

Според истражувачите локацијата на потонатиот „Ендевор“ конечно ќе биде утврдена до 2020 година кога ќе се одбележува 250 годишнина од доаѓањето на Џејмс Кук во Австралија. 

Капетанот Кук на овој брод кој служел за превоз на јаглен во 1768 година го започнал своето патување за мапирање на Тихиот океан.

Токму на овој брод славниот Кук ги исцртал картите на Нов Зеланд и Австралија каде прв пат стапнал во 1770 година.

Инаку  бродот „Ендевор“ заедно со уште 12 бода потонал за време на големата бура во 1778 година и од тогаш му се губи трагот.  

Ја нарече “коњско лице“, а таа веднаш му удри на егото

Американскиот претседател Доналд Трамп ја нарекол “коњско лице“ порно актерката Сторми Даниелс, откако Сојузниот суд во Лос Анѓелес ја отфрлил нејзината тужба за клевета која ја поднела против претседателот на САД.

Судијата пресудил дека претседателскиот твит за кој Даниелс тврди дека е клевета, всушност е право на претседателот на слобода на говор загарантирано со Првиот амандман на американскиот устав.

„Сега можам да ја нападнам “Коњско лице“ (Horseface) и нејзиниот третокласен адвокат“ – напишал Трамп од Белата куќа.
 

Актеракта тврди дека Трамп во 2006 година имал сексуална врска во време кога неговата сопруга Меланија го родила неговиот син.

Сторми веднаш му одговори на претседателот на Твитер.

„Дами и господа, ви го претставувам вашиот претседател – порачала и го обвинила дека “уште еднаш“ ја покажал “својата некомпетентност, својата омраза спрема жените и неспособноста да се контролира“.

„Готово е, малечок“ – заклучи Даниелс.

притисни ентер