3 хороскопски знаци со кои е најтешко да одржите стабилна врска

Речиси  е невозможно да ги освоите.

Со нив е многу тешко да одржите врска. За брак не ни размислувајте.

Стрелец

Стрелците се најголемите скитници. Не ги држи место, ниту само еден партнер. Штом забележат дека сакате да ги врзете до себе, ќе изчезнат од вашиот живот. Ако навистина сакате долга врска со Стрелец, морате да поминете низ многу и на неверството да прогледате низ прсти.

Водолија

Водолијата е постојано во потрага по авантура. Во првиот момент на досада во врската, тие без двоумење ќе влезат во паралелна врска и ќе одржуваат таков однос, додека не ги откриете. Водолиите се одлични манипулатири и тешко кој може да ги сопре.

Лав

Егоцентричниот Лав ќе ужива во врската, па дури и во брак со вас, се додека му давате многу внимание и љубов и тоа без пауза. Кога ќе заборавите на ова, тој бара нова публика.

Фото: Апокалиптични сцени на Хаваи

Нова ерупција на вулканот Калиеуа на Хаваи.

 Вулканот со недели  еруптира и ги вознемирува жителите на егзотичниот остров.

Вулканската лава досега уништи на десетици куќи.

По новата ерупција на вулканот од Хаваи пристигнуваат апокалиптични фотографии снимени од воздух.

Мараја Кери ослабела 20 кг.

Врската со помладото момче ја врати во форма.

Светската музичка ѕвезда 48 годишната Мараја Кери ослабела цели 20 килограми, откако е во врска со 13 години помладиот пејач Брајан Танака.

Медиумите шпекулираат дека на вежбање, посебен начин на исхрана покрај љубовта кон Брајан ја мотивирала и нејзината најголема конкурентка во шоу бизнисот „жешката“ латиноамериканка Џенифер Лопез.

Популарната пејачка и самата била свесна дека претерала со килограмите и дека е време нешто да стори на тој план.

Светските медиуми дури шпекулираат дека поп дивата направила хируршка интервенција, односно дека со операција и е намален желудецот.  

Четиригодишно дете си го уби братчето, мислело дека пиштолот е играчка

Четиригодишно дете во Вирџинија случајно си го убило своето две години помладо братче. Пукал во него со пиштол кој мислел дека е играчка, наведува американската полиција.

Тајлер Апонте не дишел кога бил пронајден во својот дом во округот Луиз во Вирџинија со рана од куршум во градите, пренесе „Индепендент“.

Итната помош се обидела да го реанимира двегодишното дете , го однесла во болница но докторите и покрај сите напори не успеале да го спасат малото дете.

Во времето кога се случила оваа трагедија мајката на двете деца била во куќата. Полицијата сега  води истрага за целиот случај.

притисни ентер