Ѕвездите на Гранд

Сабота во 19:20 часот, ексклузивно на Канал 5, следете ја 14-тата сезона од најгледаниот музички спектакл на овие простори.

Најгледаниот музички натпревар на Балканот настапува со својата 14 сезона. Познатата шесторка ментори повторно се во потрага по најдобриот глас од нашиот регион. Новина во оваа 14 сезона на „Ѕвездите на Гранд“ е тоа што Саша Поповиќ и Снежана Ѓуришиќ  веќе не се ментори. Во борбата за кандидатите, покрај тоа што учествуваат постојаните членови на жирито, како седми негов член, исто така и како потенцијален ментор, во секоја емисија ќе се појавува по еден познат гостин. Интересно, напнато, борбено, забавно... шоу кое не се пропушта!

Очекувајте не' секоја сабота во 20:15, ексклузивно на Канал 5 телевизија!

притисни ентер