Две одбојкарки на Бразил доцнеа на подготовки поради вградување на силикони

Вградувањето на „силиконски инпланти“ во градите е дефинитивно многу популарно помеѓу спортистките од Бразил .

Две одбојкарки на актуелниот олимписки шампион Бразил првиот техничар Дани Линс и Фернанда Гарај одлучиле да си вградат силикони во градите ,поради што мораа доцнат на подготовките на репрезентацијата која тренира за настап на Мастер турнирот во Монтреу. 

Како причина за доцнењето на подготовките двете одбојкарки навеле дека не се во состојба на работат некои вежби, поради движењата кои би му наштетиле на нивниот процес на рехабилитација.
Дани Линс


Фернанда Гарај Минатата година други две репрезентативки на кариоките си ги зголемија градите, по што сега со право медиумите во Бразил нивната женска одбојкарска репрезентација сега ја нарекуваат „силиконска “. 
притисни ентер