Тито Виланова се враќа од лекувањето во Њујорк

Неделава предводникот на Барселона Тито Виланова се враќа од Њујорк.


 

-Виланова неделава се враќа во Барселона – соопшти денеска каталонскиот фудбалски гигант, но не е прецизирано дали ќе може веднаш ќе може да седне на тренерската клупа.
 
Лани во декември 44 годишниот Виланова по втор пат беше опериран поради отстранување на тумор,  и веќе два месеци е на терапија во Њујорк.
Барселона следниот натпревар во шпанскиот Примера дивизион ќе го одигра веќе в сабота против Селта, а во вторник како гостин во Париз ќе го одигра првиот четвртфинален натпревар во рамките на Лигата на шампионите против ПСЖ.
притисни ентер