Само бод за фаворитот Португалија на гостувањето во Израел

Изненадувачко реми во Тел Авив, само секунди го делеа домаќинот Израел од сензационален триумф над фаворизираната Португалија.


 

 
Во премиерниот денешен квалификациски меч Израел и Португалија ги поделија бодовите играјќи 3-3.
 
Фаворизираните гости предводени од ѕвездата на светскиот фудбал Кристијано Роналдо беа на чекор од неочекуван пораз, драгоцениот бод е освоен со голот на Фабио Коентрао во судиското продолжение.
 
Израел – Португалија 3-3 .(Хемед 24м, Басат 40 , Гершон 70м, - Алвеш 2 м, Постига 72 м, Коентрао 90 +3).
притисни ентер