Три хороскопски знаци кои имаат неверојатна среќа во љубовта

Три хороскопски знаци имаат среќа во љубовта и секогаш се помеѓу нај вљубените и најсреќните луѓе каде и да се наоѓаат.
Бик
Биковите се среќни добитници во овој круг. Нема да добијат главна премија на Лото, но затоа ќе одберат партнерка за медал. Биковите кои во наталната карта ја имаат Венера во Бик умеат да дадат многу во љубовта, но истовремено ја имаат таа среќа, љубовта често да им биде возвратена. Венера во Бик ја буди сензуалноста, ја зголемува чувствителноста, чувството на допир, чувството на вкус, чувството за мирис, стануваат посилни. Пролетта е пред нас, па слободните Бикови нека се радуваат затоа што љубовта е во воздухот.

Девица
Оние кои вечно анализираат и ве гледаат под око се пример дека имаат повеќе љубов, од памет. Што е финтата со Девиците? Нивната од време на време молчаливост и повлеченост ги привлекува потенцијалните партнери како пеперутки на цвеќе. Мистериозни се и често студени како боза. Не постои таков ретрограден Меркур кој ќе го “зезне” емотивниот дел на Девицата. Можеби таа нема да биде заљубена, но во нејзе некој ќе биде. Бидејќи се големи критичари, Девиците сакаат да одбираат и многу да го анализираат партнерот пред да биде во нивните раце, но кога ќе падне – им нема спас.
Скорпија
На Скорпиите на чело им пишува – жив оган, внимавај да не се изгориш. Тука нема некои дилеми, ако не ја “муваат”нејзе, таа тоа ќе го направи додека да кажете кекс. Таа знае како да ти се насмее, како да се намести и што да ти каже за да те освои. Таа сите пари кои ги има, ќе ги фрли на маса, ќе остане без денар, но на крајот на денот не може да живее без емоции. Затоа ѕвездите ги наградиле Скорпиите – можеби до крајот на месецот ќе живее со помалку пари, но затоа ќе живее од љубов и страст.

Мексиканците носат картонска слика на навивач што доби забрана од сопругата да оди на Мундијалот

 Меѓу навивачите на мексиканската фудбалска репрезентација присутни на Мундијалот во Русија се најде и фотографија во природна големина на навивач залепена на картонска кутија.

 Се работи за Хавиер кој доби забрана од дома да патува на СП.

На сината маица на картонот Хавиер пишува: „Мојата сопруга не ме пушти мене“.

Мексико на стартот на Мундијалот ја победи Германија со 1:0, а пријателите на Хавиер му ветиле дека картонот со неговиот лик ќе го носат со себе и на следните натпревари. 

Фото: Наташа Беквалац се врати на сцената

Популарната српска пејачка Наташа Беквалац прв пат по породувањето и скандалот со сопругот Лука Лазукиќ одработи еден настап.

Атрактивната  пејачка со својот сексапилен изглед и настап ја воодушеви публиката на настапот во еден познат белградски сплав.

Федерер со твит го честиташе бодот на Швајцарците

Најдобриот тенисер на светот, Швајцарецот  Роџер Федерер им го честиташе на фудбалерите од националниот тим нерешен резултат против Бразил на Светското фудбалско првенство 2018.

Швајцарија синоќа одигра 1:1 против големиот фаворит и го освои првиот бод на Мундијалот.

-Пристигнав дома на време да го гледам натпреварот Швајцарија – Бразил. Одличен резултат за швајцарски тим. Успех на Бразил на останатите натпревари од турнирот, напиша Федерер на Твитер. 

притисни ентер