Нов тренд, Русинка се породи во Црвеното море (фото)

Бремената руска туристка отишла на пливање на плажата Red Sea Resort во Дахаб во Египет, недалеку од Шарм Ел Шеил со сопругот и лекар, чија специјалност била породување во вода.
Неверојатните фотографии од моментот кога таткото го изнесува новороденчето од вода, додека докторот ја носи чинијата со плацентата, со која бебето се уште беше поврзано со папочната врвца, ги документираше Хадија Хосни Ел Саид, од својот апартман.

Само што ги објавила на Фејсбук, фотографиите со неверојатна брзина се прошириле низ светот.

Хадија вели дека на фотографиите е снимен докторот кој е специјалист за породување во вода, а и фактот дека имале при рака чинија за плацентата покажува дека ова породување беше претходно испланирано.

Неколку моменти подоцна, од морето излегла и мајката им се придружила на останатите членови на семејството, каде било и нејзиното поголемо дете.

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

18 годишниот Дилион Конери останал слеп на двете очи откако бил на една забава во ноќен клуб кој како дел од забавата користел и пејнтбол пиштоли.

Клубот ветувал “луда забава“ до раните утриснки часови. Тие дури и напишале предупредување во кое се виели не го носете вашиот омилен фустан или кошула бидејќи ќе бидете обоени во разно бои од глава до петици. Во клубот можело да се купат и заштитни очила и заштитна облека.

Шпанската полиција го истражува случајот.

Погледнете како изгледаат забавите:

Момчето се лади во дневната, но девојката не е баш среќна поради тоа

Човекот си  нашол “идеално“ решение за летото.

Поради топлотниот бран во Британија многу луѓе мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат. Овој човек отишол чекор пред сите. Си го наполнил базенот во дневната соба и си ја игра својата омилена игра.

Кога неговата девојка се вратила од работа, останала зачудена.

Погледнете:

Затворен автопат во Британија за да можат патки да поминат

Автопатот бил затворен еден час за да можат патките сигурно да го поминат автопатот.

Возачите на автопатот М25 морале да чекаат еден час за да продолжат со своето патување бидејќи автопатот бил затворен од страна на полицијата за да можат 30 патки да го поминат автопатот сигурно.

притисни ентер