Девојката му го скршила носот бидејќи сакал да ја прекине врската (фото)

Момчето Бен Кенел, кое студира на Универзитетот во Конектикат, завршило со крвав и скршен нос откако на својата девојка Кетрин А. Махони и предложил да престанат да се гледаат.
Девојката, инаку спортистка и модел, полудела кога Бен во студентскиот дом и рекол дека сака да ја прекинат врската и со рака го удрил во нос.

Повредениот Бен не се вознемирил околу повредата и користијќи Snapchat го фотографирал својата состојба и ја проследил фотографијата до пријателите.

„Кејти доаѓа со скршен нос“ – напишал под фотографијата на која се уште бил крвав, а потоа уште една на кое го исчистил лицето, а на која јасно се гледа скршениот нос.

Ben Kennel - undefined

Нападот, кој се случил на 1 март во домот, го пријавил.

Полициајта рекла дека Махони го удрила откако тој спомнал прекин на врската. Се обидел да ја блокира раката но не успеал, а после ударот истрчал во студентската соба кај пријателот и побарал помош. Потоа отишол во болница каде му била санирана повредата.

Убавицата – ѕвер која го удрила, обвинета е за напад од трет степен и е задржана со кауција од 1.500 долари.

Новозеландската премиерка одбра Маорско име за ќеркичката

Премиерката на Нов Зеланд , Џесинда Ардерн , која се породи во четвртокот на Инстаграм го објави името на бебето.

Ќеркичката ќе се вика Неве Те Ароха , во чест на маорското наследство на Нов Зеланд.37 годишната премиерка  и нејзиниот сопруг , ТВ водителот Кларк Гајфорд заеднички го избрале името .

Неве означува ,, блескава и озарена “ како и ,,снег“ , бидејќи девојчето е родено среде зима и тоа за време на Маорската нова година . Нејзиното второ име Те Ароха значи ,,љубов” на јазикот кој го говорат Маорите.

,,Името Те Ароха го одбравме поради количеството љубов со која го опсипавме бебето и пред да се роди “ ,  објаснува премиерката.Во чест на раѓањето на бебето Симфонискиот оркестар на Нов Зеланд ја сними Брамсовата приспивна песна ,,Cradle song” на јазикот Те Рео Маори, кој го говорат повеќето припадници на домородната заедница на островите на Пацификот.

Ѕвездата на ,,Сексот и градот” ја откри најголемата тајна – ,,Синот ми беше ќерка”

Ѕвездата на серијата ,,Сексот и градот “, Синтија Никсон ја откри неверојатната тајна за нејзиниот 21 годишен син.

Синтија Никсон (52) деновиве на Инстаграм се пофали дека нејзиниот син Самјуел дипломираше , но при тоа откри и еден неверојатен детал. Синот на Синтија се родил како девојче и се викал Саманта.

Со објавата ,Синтија сакала да го одбележи светскиот ден на трансродните лица и да укаже на борбата против нивната дискриминација. Инаку , Синтија го добила Самјуел во брак со поранешниот сопруг Дени Мозес , со кого го има и 15 годишниот син Чарлс.

Тие се разведоа во 2003 година за во 2012 Синтија да се венча со активистката Кристина Марињони. Со Кристина Синтија го доби синот Макс , кој е зачнат од донатор на сперма.

Сообраќајни полицајки во жешки панталони (ВИДЕО)

Сообраќајни полицајки во провокативни панталони го регулираат сообраќајот во Либан со цел да го зголемат бројот на туристи.

Либанските власти за оваа летна сезона подготвија посебна униформа за атрактивните полицајки . Тие во куси и тесни панталони и припиени маички го регулираат сообраќајот со цел да привлечат туристи од регионот.

,,Дури 99 проценти од туристите во медитеранските земји носат куси панталони и не гледам каде е проблемот ако и ние малку ја скусиме униформата .”, изјави градоначалникот на туристичкиот град Бруман , Пјер Акар .

Тој вели дека сака да ја смени црната слика која туристите ја имаат за Либан .

притисни ентер