Зошто Турците ја обвинуваат само Емина Јаховиќ за разводот со Мустафа Сандал ?(ВИДЕО)

Музичката двојка Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се во фокусот на турските медиуми по распадот на нивниот среќен брак
Се шпекулира за бројни причини за разводот , но турските медиуми ја обвинуваат само Емина . Главната причина се парите , сметаат турските медиуми . Емина секоја година трошела премногу пари на уредување на нивниот дом во Нови Пазар.
Медиумите наведуваат дека последен пат Емина потрошила 500 000 евра . Во куќата направила спа , како и големо игралиште за децата со базен .

Медиумите тврдат дека Мустафа Сандал не сакал веќе да ги плаќа овие енормни трошоци на својата сопруга , а Емина веднаш по тоа се вратила во својата луксузна куќа во Србија .
Се наведува дека куќата на Емина е најскапа во Нови Пазар и дека е 10 пати поскапа од било која недвижност во тој регион .


Со сексот против килограмите: Еве колку калории се согоруваат во омилените пози

Експертите дошле од точни податоци колку жените, а колку мажите согоруваат калории за време на секс во омилените пози.

Во зависност од положбата, секоја поза бара одреден напор, па е различно и согорувањето на калориите.

За да докажат дека сексот навистина има големо влијание врз губењето килограми, експертите решиле да дојдат до точниот број на калории кои се горат преку оваа активност.

Се подразбира да се задржите во секоја положба во период од 20 до 30 минути, а измерените категории важат за жени за жени од 55 до 60 килограми и мажи кои тежат помеѓу 70 и 75 килограми.

Кучешка поза

Жена: 80 калории

Маж: 120 калории

Мисионерска поза

Жена: 40 калории

Маж: 120 калории

Нозе во воздух

Жена: 85 калории

Маж: 130 калории

Поза каубојка

Жена: 220 калории

Маж: 40 калории

Превртена каубојка

Жена: 100 калории

Маж: 40 калории

Орал

Жена: 60 калории

Маж: 70 калории

Лажица

Жена: 70 калории

Маж: 110 калории

Лотосов цвет

Жена:  100 калории

Маж: 40 калории

На девојката за роденден и подарил букет од банкноти вреден 52.300 долари

Маж во Кина на својата девојка за роденден и подарил букет направен од банкноти во вредност од 320 илјади јуани, односно 52. 300 долари.

Како што пишува „Чонгпинг Морнинг пост“ мажот направил огромен букет од банкноти во облик на срца, кои и ги подарил на девојката.

Се додава дека вкупно седум лица повеќе од 10 часа поминале во правење на овој букет.

Иако неговата девојка многу се израдувала на подарокот, мажот би можел да биде казнет поради обвинение дека и “нанел навреда“ на домашната валута, која според кинескиот закон мора да се чува.

Сепак, многу луѓе преку социјалните мрежи навеле дека ова е многу убав начин да се израдува девојката или саканата личност, додека некои веруваат дека можел да подготви многу поедноставен подарок.

Фармер убил мистериозно суштество, научниците во чудо (фото)

„Ушите му беа преголеми, нозете прекратки, канџите предолги. Стапалата мали, крзното изгледа чудно. Нешто не е во ред со ова суштество“ – изјавиле научниците.

Еден фармер во Монтана убил суштество кое наликува на волк, откако го забележал во близина на својот добиток.

Сепак, официјалните лица изјавуваат дека не станува збор за волк или куче.

„Нема да знаеме што е се додека не стигнат резултатите од ДНК тестирањето“ – изјавил Брус Ошли, портпарол на Одделението за риби, диви животни и паркови на Монтана.

Една од теориите е дека животното настанало со вкрстување на волк и куче. Според други теории, станува збор за млад гризли или хибрид којот.

Одделението за риби, диви животни и паркови на Монтана соопшти дека станува збор за женка која му припаѓа на семејството на кучевидни ѕверови. Тоа вклучува кучиња, лисици, којоти и волци.

Инаку, ловот на волци е дозволен во оваа американска сојузна држава, па така секој граѓанин има право да убие волк доколку се најде на неговиот имот.

Според проценките на експертите, ширум Монтана во моментов живеат околу 900 волци.

притисни ентер