Најпосакуваниот фустан на првата дама: Оваа облека го преобликува телото (фото)

Брижит Маркон, првата дама на Франција е позната како стилистка и модна икона.
Нејзините кожни панталони се сензација секогаш кога ќе ги облече, брендот „Луј Витон“ го издигна на уште повисоко ниво на обожавање, а сега покажа како умее да ги сокрие своите недостатоци.

За службената посета на Индија, одбра уште еден фустан кој “скрива“ и веднаш стана вистински моден хит.

Фустанот во две бои кој го одбра Брижит е облека која многу едноставно и дискретно го преобликува телото.

 

#brigittemacron #emmanuelmacron #couplepresidentiel #macron #firstlady

A post shared by Brigitte Macron (@brigittemacronfan) on


Шеесет и четиригодишната прва дама облекла “j color block” фустан во бела и темно сина боја. Во оваа комбинација постигнат е максималниот ефект во дневната варијанта.

За вечерните излегувања се толерира и комбинација со црна боја која и додава и доза на елеганција.Ваков тип на фустани се препорачува на жени кои визуелно сакаат да ја променат својата фигура.

Имено, преминот од темна во светла боја околу струкот со триаголниот детаљ, оптички го стеснува тој дел од телото, струкот делува потенко и поатрактивно.

Истиот детаљ визуелно ги зголемува градите, а тој впечаток е засилен со одбирањето на белата боја.

Скокнал пред камион кој брзо возел по автопатот (видео)

Саудиецот, кој стана хит на социјалните мрежи, откако беше снимен како скока пред камион, уапсен е неколку часа подоцна.

Неименуваниот маж стоел во багажникот на автомобилот паркиран покрај патот, а потоа скокнал пред камионот.

Возачот успеал да го заобиколи, делумно преминувајќи во другата лента.

Саудиецот поминал без повреди, но неколку часа подоцна е лишен од слобода.

Од полицијата е соопштено дека станува збор за тинејџер кој го загрозил својот живот и животите на останатите учесници во сообраќајот и поради тоа ќе биде санкциониран.
 

Скандал по кралската венчавка- братучедот на војвотката Меган фатен со нож

Братучедот на војвотката од Сасекс , Меган вечерта по кралската венчавка бил фатен со нож во дискотека во Лондон.

Братучедот на војвотката од Сасекс , Меган , Тајлер Дули бил фатен од полицијата вооружен со нож во ноќен клуб во Лондон. Тој избегал од обезбедувањето , но полицијата го нашла во хотел , каде на полицајците им предал и бибер спреј.

Рекол дека ножот и спрејот му биле потребни за самоодбрана. Полицијата го потврдила инцидентот и според соопштението од Скотланд Јард , братучедот на Меган поминал со предупредување ,

Инаку , Тајлер Дули поседува плантажа за производство на марихуана во американската држава Орегон.

Редок вирус за неколку дена однел пет животи – нема лек

Симптомите се слични како кај грип , но за вирусот Нипах нема лек.

Во последните 20 години од овој вирус починале над 300 лица, од кои само петмина во последните две недели. Уште кај девет лица во индиската држава Керала е откриена болеста и тие се во критична состојба. Три члена на едно семејство почионале од последици на енцефалит и миокардит , односно воспаление на мозочната и срцевата обвивка во текот на изминатите неколку дена. Неколку роднини што биле со нив во контакт се хоспитализирани ,а двајца од нив вчера починале.

Вирусот е зооноза , односно се пренесува на луѓе од животни , најчето од лилјаци, се наведува во предупредувањето од Светската здравствена организација.

Симптомите се слични како кај грип , но за Нипах нема лек . Забележано е и дека се пренесува од човек на човек , а се јавува во земјите од Југоисточна Азија.

притисни ентер