Фото: Ким Кардашијан планира да го намали својот заштитен знак, големиот ...

Најпознатата американска старлета Ким Кардашијан подготвува непријатно изненадување за своите милионски фанови.
Популарната старлета се подготвува за естетска операција на задникот, кој треба да биде многу помал отколку сега.

Анонимен извор близок на Ким за таблоидите откри дека  популарната кардашијанка  планира да го намали задникот, поради кој доби светска слава.
-Се започна минатата година, кога папараците ја фатија  Ким на одмор во Мексико и го сликаа нејзиниот задник со целулит во танга.

Ким е во состојба со часови да стои пред огледало и да си го гледа задникот. Полудува ако не носи мидер, а фановите често поради него ја критикуваат на социјалните мрежи, дека во фотошоп ги средува сликите. Затоа испланира операција со која ќе го намали и подигне,  изјавил анонимниот пријател на Ким за медиумите.  

Мексиканците носат картонска слика на навивач што доби забрана од сопругата да оди на Мундијалот

 Меѓу навивачите на мексиканската фудбалска репрезентација присутни на Мундијалот во Русија се најде и фотографија во природна големина на навивач залепена на картонска кутија.

 Се работи за Хавиер кој доби забрана од дома да патува на СП.

На сината маица на картонот Хавиер пишува: „Мојата сопруга не ме пушти мене“.

Мексико на стартот на Мундијалот ја победи Германија со 1:0, а пријателите на Хавиер му ветиле дека картонот со неговиот лик ќе го носат со себе и на следните натпревари. 

Фото: Наташа Беквалац се врати на сцената

Популарната српска пејачка Наташа Беквалац прв пат по породувањето и скандалот со сопругот Лука Лазукиќ одработи еден настап.

Атрактивната  пејачка со својот сексапилен изглед и настап ја воодушеви публиката на настапот во еден познат белградски сплав.

Федерер со твит го честиташе бодот на Швајцарците

Најдобриот тенисер на светот, Швајцарецот  Роџер Федерер им го честиташе на фудбалерите од националниот тим нерешен резултат против Бразил на Светското фудбалско првенство 2018.

Швајцарија синоќа одигра 1:1 против големиот фаворит и го освои првиот бод на Мундијалот.

-Пристигнав дома на време да го гледам натпреварот Швајцарија – Бразил. Одличен резултат за швајцарски тим. Успех на Бразил на останатите натпревари од турнирот, напиша Федерер на Твитер. 

притисни ентер