Сопругот ја породил актерката: Пет години се обидувавме да го добиеме ова чудо

Неколку спонтани абортуси, тешки разочарувања, депресија и пет години чекање не беа препрека актерката Хилари Бартон да добие ќерка. Сега кога бебето наполни месец дена таа го претстави.
Хилари некогашната МТВ водителка и актерка позната по неколку тинејџерски серии кои ја вивнаа во рангот на холивудските ѕвезди.

Во бракот со шеснаесет години постариот колега Џефри Дино Морган го има синот Аугуст, но после првата бременост имаше здравствени проблеми повторно да роди дете.

Сепак не можеше да ја сокрие својата среќа, па на својот Инстаграм налог објави семеен колаж – слика.


 

As some of you know, @jeffreydeanmorgan is off in Europe getting ready to do some big conventions. And he's self aware enough to know his track record for "spilling the beans" isn't so great (bless his heart!). So before he starts tripping up in an attempt to maintain our privacy, he asked that I go ahead and post something about our little girl's birth. But before I do that, there's something I really want to say to all the women out there who are trying..... It took a long time for Jeffrey and I to have this baby. The first time I got pregnant, it took a year and a half. I surprised him on Christmas with baby Seahawk booties. We cried. We celebrated. We picked out names. And we lost that baby. More losses followed, and as so many couples know, it was heartbreaking. It still is heartbreaking. And every morning of the five years it took us, I'd open my computer at the kitchen table and see the news and I'd grow bitter over the endless parade of celebrities showing off their bumps and babies. I'd weep out of jealousy for how easy it was for them. Didn't they know something could go wrong? Didn't they know that there were other women out there struggling? It pained me to see the corporate sponsored baby showers and magazine covers capitalizing on this human miracle that wasn't happening for us. So when this pregnancy started, we were cautious. I didn't want to celebrate for fear of jinxing it. I didn't want a baby shower. I checked her heartbeat every day, up until the day she was born. And now that she is here, I just stare at her in wonder all day. I see her in her daddy's arms and I don't take any of it for granted. She screams bloody murder and I smile because she is so wildly alive. So now that folks know she's here, I don't want her birth to cause any other woman to weep at her kitchen table. If anything, my wish is that she would restore hope for others. Fertility is a fickle thing. And for the other couples out there who have had dark days, we want to introduce our miracle baby to you and send you our love and support in finding yours. Please meet George Virginia Morgan. She was born February 16th. Her daddy delivered her. We love her very much.

A post shared by Hilarie Burton (@hilarieburton) on


„Запознајте ја Џорџ Вирџинија Морган. Родена е на 16 февруари, а ја породи нејзиниот татко. Многу ја сакаме“ – напишала актерката.

Како што пренесува „USA Today” актерката открила дека им биле потребни пет години за да ја добијат нивната ќерка, која толку многу ја посакувале.

„Кога првиот пат забременив, ни требаше година и пол. Се изненадив за Божиќ. Плачевме, славевме, смислувавме имиња. И на крајот го изгубивме тоа дете. После тоа истото се повтори уште неколку пати. Бевме скршени од болка, и уште сме. И секое утро овие пет години колку што се обидувавме бев огорчена. Плачев од љубомора“ – изјавила Хилари која во голем страв ја изнела бременоста.

Толку се плашела за своето неродено дете што не одржала ни традиционална забава за добредојде за бебето.

„И сега кога е овде, само гледам во неа по цел ден. Гледам дека е во рацете на татко и и ништо не земам здраво за готово. Таа вреска, а јас се смеам бидејќи е толку жива. И секога кога сите знаат дека е тука, не сакам нејзиното раѓање, ниту една жена да ја натера на плачење и завист. Ако ништо друго, се надевам дека ова наше чудо од дете на другите парови ќе им даде надеж“ – заклучила таа.

Мексиканците носат картонска слика на навивач што доби забрана од сопругата да оди на Мундијалот

 Меѓу навивачите на мексиканската фудбалска репрезентација присутни на Мундијалот во Русија се најде и фотографија во природна големина на навивач залепена на картонска кутија.

 Се работи за Хавиер кој доби забрана од дома да патува на СП.

На сината маица на картонот Хавиер пишува: „Мојата сопруга не ме пушти мене“.

Мексико на стартот на Мундијалот ја победи Германија со 1:0, а пријателите на Хавиер му ветиле дека картонот со неговиот лик ќе го носат со себе и на следните натпревари. 

Фото: Наташа Беквалац се врати на сцената

Популарната српска пејачка Наташа Беквалац прв пат по породувањето и скандалот со сопругот Лука Лазукиќ одработи еден настап.

Атрактивната  пејачка со својот сексапилен изглед и настап ја воодушеви публиката на настапот во еден познат белградски сплав.

Федерер со твит го честиташе бодот на Швајцарците

Најдобриот тенисер на светот, Швајцарецот  Роџер Федерер им го честиташе на фудбалерите од националниот тим нерешен резултат против Бразил на Светското фудбалско првенство 2018.

Швајцарија синоќа одигра 1:1 против големиот фаворит и го освои првиот бод на Мундијалот.

-Пристигнав дома на време да го гледам натпреварот Швајцарија – Бразил. Одличен резултат за швајцарски тим. Успех на Бразил на останатите натпревари од турнирот, напиша Федерер на Твитер. 

притисни ентер