Амбер Херд го замени милијардерот со Шон Пен

Само еден месец откако се раздели со милијардерот Илон Маск , актерката Амбер Херд е видена во интимно дружење со ѕвездата Шон Пен.
Тие се видени вчеравечер во ноќен клуб во Лос Анџелес. Според медиумите , двојката изгледала како да е на интимен состанок . Нарачале црно вино , флертувале и цело време биле многу интимни .
Британските медиуми јавуваат дека Амбер го носела истиот фустан , што го носела и на последниот состанок со милијардерот Маск.

Инаку Амбер се раздели со Маск минатиот август , за во јануари јавно да објават дека се повторно заедно .

Сепак , 46 – годишниот милијардер открил дека кон почетокот на февруари 31- годишната актерка го оставила, по што тој објави дека му нанела ужасна емотивна болка.

Мексиканците носат картонска слика на навивач што доби забрана од сопругата да оди на Мундијалот

 Меѓу навивачите на мексиканската фудбалска репрезентација присутни на Мундијалот во Русија се најде и фотографија во природна големина на навивач залепена на картонска кутија.

 Се работи за Хавиер кој доби забрана од дома да патува на СП.

На сината маица на картонот Хавиер пишува: „Мојата сопруга не ме пушти мене“.

Мексико на стартот на Мундијалот ја победи Германија со 1:0, а пријателите на Хавиер му ветиле дека картонот со неговиот лик ќе го носат со себе и на следните натпревари. 

Фото: Наташа Беквалац се врати на сцената

Популарната српска пејачка Наташа Беквалац прв пат по породувањето и скандалот со сопругот Лука Лазукиќ одработи еден настап.

Атрактивната  пејачка со својот сексапилен изглед и настап ја воодушеви публиката на настапот во еден познат белградски сплав.

Федерер со твит го честиташе бодот на Швајцарците

Најдобриот тенисер на светот, Швајцарецот  Роџер Федерер им го честиташе на фудбалерите од националниот тим нерешен резултат против Бразил на Светското фудбалско првенство 2018.

Швајцарија синоќа одигра 1:1 против големиот фаворит и го освои првиот бод на Мундијалот.

-Пристигнав дома на време да го гледам натпреварот Швајцарија – Бразил. Одличен резултат за швајцарски тим. Успех на Бразил на останатите натпревари од турнирот, напиша Федерер на Твитер. 

притисни ентер