„Два дена му бев сексуална робинка“

Четврта жена го обвини популарниот актер дека ја злоставувал.
Ѕвездата на серијата „Gossip girl” е обвинет дека ја држел стилистката Хејли Фридман затворена во својот стан 48 часа и во текот на тој период сексуално ја злоставувал.

Фридман тврди дека во август 2014 година била со уште некои луѓе во станот на актерот, но дека таа останала кај него откако си заминало друштвото.

„Ме љубеше, ме заведе, но потоа работите излегоа од контрола кога побара малку да го давам. Кога одбив, ме турна и ме плукна. После тоа заспавме, но утрото влезе со мене во када и ме присили на секс. На крајот морав да останам два дена кај него, како казна. Тие 48 часа ме злоставуваше“ – изјавила стилистката.

После инцидентот, стилистката добила отказ, бидејќи сакала јавно да проговори за злоставувањето.

„Имав договорено интервју, но од неговиот тим ме замолкнаа, зборувајќи ми дека сум нестабилна, љубоморна и промискуитетна“.

Во обвинението од 129 страници, Фридман го опишува актерот како “монструм“, “сериски силувач“ и “луд алкохоличар“.

Пред Фридман, во слична ситуација со актерот се нашле уште три девојки, но тој и нивните обвиненија ги негираше.

„Тажно е што непроверените информации на социјалните мрежи можат да доведат до заклучок дека имам нешто со ваквите застрашувачки информации“ – напишал актерот на Инстаграм.

Фото: Српскиот џет сет на свадбата кај синот на Боба и Брена !!

Многу познати личности од јавниот живот беа присутни на свадбата на синот на Боба и Брена, Филип Живојиновиќ и пејачката од Гранд Александра Пријовиќ.

Кумови на Филип и Александра се кошаркарот Милош Теодосиќ и пејачот Аца Пејовиќ.

Меѓу 850 гости присутни на  џет сет свадбата одржана во „Белекспо центарот“ на Нов Белград  беа  браќата на Филип, Стефан и Виктор, мама Брена директорите на Гранд Саша Поповиќ и Жика Јакшиќ.

На елитната свадба   продефилираа и атрактивните пејачки на Гранд , Милица Тодоровиќ, Катерина Грујиќ  и  Милица Павловиќ.  Од младата гарда на Гранд  беа присутни и Николина и Саша Капор.

Свадбата на синот на Брена и Боба не можеше да мине и без Кебе, Маринко и  Никола Роквиќ, Саша и Дејан Матиќ  секако во друштво на своите сопруги.

Во ексклузивниот Белекспо центарот“  се појавија Јована и Жељко Јоксимовиќ, политичарот Млаѓен Динкиќ,  легендарниот Кики Лесандриќ.

Меѓу присутните беа и спортистите нашиот Перо Антиќ и српските тенисери Виктор Троицки и Илија Бозољац.

По една деценија повторно авто-трки во Кочани

По пауза од десет години, повторно ќе се вози традиционалната авто-трка во Кочани. 

На патеката Пониква, близу Кочани, следните два дена ќе се одржи втората трка од домашниот Шампионат на ридско-брзински патеки.

На патеката долга 6,4 километри учество ќе земат 25 домашни натпреварувачи, а се очекува и присуство на странски возачи. 

Официјалното отворање е закажано за в недела од 12:30 часот, а стартот на натпреварот е предвиден во 13:00 часот.

По успешниот старт на Водно, организаторот се надева дека ќе го врати сјајот на најатрактивниот спортски настан и во градот Кочани.

До крајот на натпреварувачката сезона во домашниот шампионат остануваат уште две ридско –брзински трки, во Крушево и на Водно. 

Гостите во шок: Љубовницата во венчаница влетала во црква (видео)

Млад пар организирал свое интимна венчавка во Бенонија, град во Јужна Африка, а никој не можел ни да се замисли дека веста за нивната свадба ќе стигне до светските медиуми.

Имено, свадбата течела според добро осмислениот план, а младенците уживале се додека одеднаш не се појавила љубовницата на младоженецот. Тоа што ги запрепастило многумина од гостите е фактот што таа се појавила во црквата облечена во бела венчаница.

Моментот кога анонимната жена влегла во црквата бил забележан од камерата, и на снимката се гледа како младоженецот се обидува да ја смири тензијата за церемонијата да се заврши докрај.

Сепак, присутните гости многу се вознемириле, некои врескале, што може да се слушне на снимката која на твитер ја објавил музичкиот продуцент од Јоханесбург, ди-џеј Нкокхи.

  

притисни ентер