Уапсен ,,Белиот маг” додека 20 чекале на негова помош

Полицијата во Белград го уапси Драго Митровиќ , наречен ,,Белиот маг” , кој барал половина милион евра за спас од црна магија.
Додека траело апсењето ,пред неговата канцеларија во Белград чекале 20 луѓе за магот да ги спаси од магии. 50- годишниот исцелител е уапсен под сомнение дека со 30 годишен Никола К. Сакале да изнудат половина милион евра од 57 годишен Белграќанец во манастир во Шид.

Тој и е познат на полицијата и бил осудуван за измами и изнуди.

Се почнало кога Никола отишол кај Драго за да му ја симне црната магија. Тој рекол дека ќе го излечи ако му помогне да земе половина милион евра од Белграѓанецот . Планот го извеле уочи Нова година во манастирот кај Шид. Богатиот Белграѓанец дошол во манастирот , кога Никола го онеспособил со електрошок и под закана со пиштол барал да му исплати 500 000 евра за да не му наштети нему и на неговото семејство.

Му кажале каде точно да ги остави парите и го пуштиле . Белграѓанецот ги пријавил во полиција по што двајцата изнудувачи се уапсени.

Инаку Белиот маг и претходно, пред 11 години , бил осуден за изнуда , бидејќи на роднините им се заканувал со црна магија ако не му дадат пари.

На тој начин ,,заработил “ 300 000 евра , но потоа одлежал 5 години затвор. 

Ниту фановите не и веруваат на Ники дека е во врска со Еминем (ВИДЕО)

Ники Минаж објави дека е воврска со Еминем , иако популарниот рапер уште молчи.

Ники Минаж на својот Инстаграм објави ивидео во кое рапува дека е во врска со Еминем. Откако е објавена нејзината песна ,, Big Bank” , Ники на Инсаграм го спомна Еминем , по што еден од фановите ја праша дали е бво врска со него.

На тоа Ники одговори потврдно , што предизвика бројни реакции не само кај фановите , туку и во музичкиот свет. Повеќето се скептични и сметаат дека станува збор за рекламен трик за промоција на нејзината нова песна , уште повеќе поради тоа што Еминем не се огласил на оваа вест.  

На аукција најстарите вина на светот – цена и до 20 000 евра

На аукција во Франција утре ќе се најдат три шишиња жолто вино ,,Арбоа” од 1774 година.

Тоа се смета за најстаро сочувано вино на светот.  Аукциската куќа ,, Jura Encheres” по шише проценува дека вредат меѓу 15 000 и 20 000 евра. ,,Експертите во 1994 го дегустирале ова вино и му дале оценка 9,4 од можни 10 поени,рече аукционерот Филип Етјеван пред наддавањето што ќе се одржи утре.

Слични вакви шишиња на аукција во 2011 достигнаа 57 000 евра. Виното  “Vin Jaune” во шишиња од 87 центилитри се произведени од винарот Анатол Версел ,а грозјето е собрано од лозјата што му припаѓале на кралот Луј XVI.

Од тогаш виното е чувано во визба во амлото место Арбоа на границата со Швајцарија. На аукцијата во местото Лон ле Суниер , што се наоѓа во близина на визбата, ќе се продаваат вкупно 102 вина од регионот Арбоа , меѓу кои и од поново производство  , од 1811 година.

Стјуард направи забава за паметење (ВИДЕО)

Стјуард им приреди забава на патниците на Рајан Ер на летот од Џенова до Борнмут.

Стјуардот Паоло , откако со колегите им подели освежување на патниците , на неколку минути пред слетувањето заигра на пената на Бритни Спирс ,,Toxic”.Настапот го почна со соблекување на палтото , а потоа продолжи да игра до крајот на песната. Патниците , пријатно изненадени , го снинмаа невообичаениот настап.

,, Забавата ни ја најавија преку микрофон . Не можев да поверувам . Тоа се моменти што не ги гледаш од прва рака , туку само на интернет. На сите им се допадна , на крајот сите аплаудиравме .”изјави една од патничките.

притисни ентер