Тоа беа седумдесеттите: Познатиот комичар бил љубовник на Брандо

Вдовицата на холивудскиот комичар Ричард Прајор ги потврди информации кои ги изнесе џез музичарот и музичкиот продуцент Квинси Џонс, дека нејзиниот покоен сопруг и легендарен актер Марлон Брандо биле љубовници во текот на седумдесеттите години на минатиот век.
Џонс нивната афера ја откри во интервју за веб-магазинот „Vulture”, во кое го спомна Брандо и неговите сексуални апетити.

„Брандо често играше ча-ча-ча со нас. Можеше да игра до бесвест. Тој беше најшармантната личност која некогаш сум ја запознал“ – изјави тој.

„Тој би спиел со сите. Со буквално сите. Би имал секс и со поштенско сандаче. Џемјс Болдвин. Ричард Прајор. Марвин Геј. Не му беше важно. Му беше сеедно“ – изјави тој.

Џенифер Ли Прајор, вдовицата на актерот и стенд-ап комичарот, за TMZ изјави дека нејзиниот сопруг, кој не криел дека е бисексуалец, спиел со Брандо, како и тоа дека целосно би полудел доколку нивната врска тогаш била обелоденета.

„Тоа беа седумдесеттите! Дрогата се уште беше добра, посебно квалуд. Доколку земевте доволно кокаин тогаш ќе имавте секс и со радијатор, и уште би му испратиле и цвеќе наредното утро“ – изјави таа.

Комичарот, според нејзините тврдења, за своите сексуални врски пишувал во своите дневници, за кои се надева дека ќе бидат објавени во текот на оваа година.

Ричард Прајор, кој почина во 2005 година, се женел седум пати со пет различни жени.

Тој и Џенифер Ли Прајор се развеле после година дена брак во 1982 година, за повторно да се венчаат во 2001 година и да останат заедно се до неговата смрт.

Ниту фановите не и веруваат на Ники дека е во врска со Еминем (ВИДЕО)

Ники Минаж објави дека е воврска со Еминем , иако популарниот рапер уште молчи.

Ники Минаж на својот Инстаграм објави ивидео во кое рапува дека е во врска со Еминем. Откако е објавена нејзината песна ,, Big Bank” , Ники на Инсаграм го спомна Еминем , по што еден од фановите ја праша дали е бво врска со него.

На тоа Ники одговори потврдно , што предизвика бројни реакции не само кај фановите , туку и во музичкиот свет. Повеќето се скептични и сметаат дека станува збор за рекламен трик за промоција на нејзината нова песна , уште повеќе поради тоа што Еминем не се огласил на оваа вест.  

На аукција најстарите вина на светот – цена и до 20 000 евра

На аукција во Франција утре ќе се најдат три шишиња жолто вино ,,Арбоа” од 1774 година.

Тоа се смета за најстаро сочувано вино на светот.  Аукциската куќа ,, Jura Encheres” по шише проценува дека вредат меѓу 15 000 и 20 000 евра. ,,Експертите во 1994 го дегустирале ова вино и му дале оценка 9,4 од можни 10 поени,рече аукционерот Филип Етјеван пред наддавањето што ќе се одржи утре.

Слични вакви шишиња на аукција во 2011 достигнаа 57 000 евра. Виното  “Vin Jaune” во шишиња од 87 центилитри се произведени од винарот Анатол Версел ,а грозјето е собрано од лозјата што му припаѓале на кралот Луј XVI.

Од тогаш виното е чувано во визба во амлото место Арбоа на границата со Швајцарија. На аукцијата во местото Лон ле Суниер , што се наоѓа во близина на визбата, ќе се продаваат вкупно 102 вина од регионот Арбоа , меѓу кои и од поново производство  , од 1811 година.

Стјуард направи забава за паметење (ВИДЕО)

Стјуард им приреди забава на патниците на Рајан Ер на летот од Џенова до Борнмут.

Стјуардот Паоло , откако со колегите им подели освежување на патниците , на неколку минути пред слетувањето заигра на пената на Бритни Спирс ,,Toxic”.Настапот го почна со соблекување на палтото , а потоа продолжи да игра до крајот на песната. Патниците , пријатно изненадени , го снинмаа невообичаениот настап.

,, Забавата ни ја најавија преку микрофон . Не можев да поверувам . Тоа се моменти што не ги гледаш од прва рака , туку само на интернет. На сите им се допадна , на крајот сите аплаудиравме .”изјави една од патничките.

притисни ентер