Четириесет годишната Романка, Андреа Раику никого не остава рамнодушен (фото)

Андреа Раику е романска телевизиска ѕвезда родена на 18 јули 1977 година во Букурешт.
Андреа дебитираше во 1996 година како модел и победи на неколку модни натпреварувања, а потоа почна да се појавува на телевизија, посветувајќи се на водителската рабтоа и забавните емисии како Big Brother и Megastar.

Во Романија ја сметаат за “модна икона“, промотерка на добриот стил и модниот вкус. Андреа работела за неколку модни магазини, започнала и колекција за важните романски дизајнери и покренала и осмислила неколку медиумски проекти за промовирање на стилот како начин на живот.

Исто така, таа започнала и да поддржува бројни добротворни проекти во текот на својата кариера, а член е на Управниот одбор на Божиќниот фестивал под покровителство на организацијата „Save the Children”.

Во 2009 година Андреа дебитирала во светот на филмот, откако го прифатила предизвикот да ја толкува главната улога во серијата „Effect 30”.

Три години подоцна таа издала и книга за рецепти под името „Јади и изгледај добро“, низ која сакала да го привлече вниманието на јавноста за важноста на здравиот начин на живот.

Книгата содржи рецепти, а посветена е и на принципите на здравата исхрана.

Ниту фановите не и веруваат на Ники дека е во врска со Еминем (ВИДЕО)

Ники Минаж објави дека е воврска со Еминем , иако популарниот рапер уште молчи.

Ники Минаж на својот Инстаграм објави ивидео во кое рапува дека е во врска со Еминем. Откако е објавена нејзината песна ,, Big Bank” , Ники на Инсаграм го спомна Еминем , по што еден од фановите ја праша дали е бво врска со него.

На тоа Ники одговори потврдно , што предизвика бројни реакции не само кај фановите , туку и во музичкиот свет. Повеќето се скептични и сметаат дека станува збор за рекламен трик за промоција на нејзината нова песна , уште повеќе поради тоа што Еминем не се огласил на оваа вест.  

На аукција најстарите вина на светот – цена и до 20 000 евра

На аукција во Франција утре ќе се најдат три шишиња жолто вино ,,Арбоа” од 1774 година.

Тоа се смета за најстаро сочувано вино на светот.  Аукциската куќа ,, Jura Encheres” по шише проценува дека вредат меѓу 15 000 и 20 000 евра. ,,Експертите во 1994 го дегустирале ова вино и му дале оценка 9,4 од можни 10 поени,рече аукционерот Филип Етјеван пред наддавањето што ќе се одржи утре.

Слични вакви шишиња на аукција во 2011 достигнаа 57 000 евра. Виното  “Vin Jaune” во шишиња од 87 центилитри се произведени од винарот Анатол Версел ,а грозјето е собрано од лозјата што му припаѓале на кралот Луј XVI.

Од тогаш виното е чувано во визба во амлото место Арбоа на границата со Швајцарија. На аукцијата во местото Лон ле Суниер , што се наоѓа во близина на визбата, ќе се продаваат вкупно 102 вина од регионот Арбоа , меѓу кои и од поново производство  , од 1811 година.

Стјуард направи забава за паметење (ВИДЕО)

Стјуард им приреди забава на патниците на Рајан Ер на летот од Џенова до Борнмут.

Стјуардот Паоло , откако со колегите им подели освежување на патниците , на неколку минути пред слетувањето заигра на пената на Бритни Спирс ,,Toxic”.Настапот го почна со соблекување на палтото , а потоа продолжи да игра до крајот на песната. Патниците , пријатно изненадени , го снинмаа невообичаениот настап.

,, Забавата ни ја најавија преку микрофон . Не можев да поверувам . Тоа се моменти што не ги гледаш од прва рака , туку само на интернет. На сите им се допадна , на крајот сите аплаудиравме .”изјави една од патничките.

притисни ентер