Ни “отворениот брак“ не им помогна, следува развод од 270 милиони долари?

Актерите Вил Смит и Џада Пинкет “повторно се разведуваат“.
Како што пишува порталот „Радар онлајн“ парот веќе со месеци не живее на иста адреса.

Имено, приказната за нивниот развод датира од 2015 година, кога за прв пат е објавено дека поради неговите “излети“ надвор од бракот тие нема да продолжат заедно.

Парот сепак одбележа 20 годишнина од бракот, а на заедничките појавувања никогаш ништо не укажува дека меѓу нив нешто не е во ред.

Тогаш дури и остро реагираа и ги демантираа наводите на медиумите.

А всушност, иако не ги следат скандали тие се од оние сопружници кои живеат во “отворен брак“.

Foto: Getty

Тоа во пракса значи дека можат да се гледаат со други лица, а за тоа ништо да не кријат.

Ова на некој начин го потврди и самата Џада, своевремено гостувајќи кај Опра Винфри.

„Вил може да биде со друга жена, се додека може себе си да се погледне во очи. Тој има слобода да прави што сака. Јас не сум ничиј чувар. Тој е возрасен човек и му верувам“.

Џада секогаш во суперлатив зборувала за нивниот заеднички живот, а за сексот умееше да изнесе и сочни детали.

„Тајната на нашиот брак е во спалната соба. Сакам да се облекувам, преслекувам и преправам и во јавноста, замислете тогаш каква сум во спалната соба“ – изјави Џада.

Foto: Getty

Пишувањата на медиумите и овој пат брачниот пар ги демантираше, што е веќе вообичаена пракса на холивудските ѕвезди кога се обидуваат нешто да сокријат.

Доколку дојде до развод, брачниот пар би требало да подели имот чија вредност се проценува на вртоглави 270 милиони долари.

Ниту фановите не и веруваат на Ники дека е во врска со Еминем (ВИДЕО)

Ники Минаж објави дека е воврска со Еминем , иако популарниот рапер уште молчи.

Ники Минаж на својот Инстаграм објави ивидео во кое рапува дека е во врска со Еминем. Откако е објавена нејзината песна ,, Big Bank” , Ники на Инсаграм го спомна Еминем , по што еден од фановите ја праша дали е бво врска со него.

На тоа Ники одговори потврдно , што предизвика бројни реакции не само кај фановите , туку и во музичкиот свет. Повеќето се скептични и сметаат дека станува збор за рекламен трик за промоција на нејзината нова песна , уште повеќе поради тоа што Еминем не се огласил на оваа вест.  

На аукција најстарите вина на светот – цена и до 20 000 евра

На аукција во Франција утре ќе се најдат три шишиња жолто вино ,,Арбоа” од 1774 година.

Тоа се смета за најстаро сочувано вино на светот.  Аукциската куќа ,, Jura Encheres” по шише проценува дека вредат меѓу 15 000 и 20 000 евра. ,,Експертите во 1994 го дегустирале ова вино и му дале оценка 9,4 од можни 10 поени,рече аукционерот Филип Етјеван пред наддавањето што ќе се одржи утре.

Слични вакви шишиња на аукција во 2011 достигнаа 57 000 евра. Виното  “Vin Jaune” во шишиња од 87 центилитри се произведени од винарот Анатол Версел ,а грозјето е собрано од лозјата што му припаѓале на кралот Луј XVI.

Од тогаш виното е чувано во визба во амлото место Арбоа на границата со Швајцарија. На аукцијата во местото Лон ле Суниер , што се наоѓа во близина на визбата, ќе се продаваат вкупно 102 вина од регионот Арбоа , меѓу кои и од поново производство  , од 1811 година.

Стјуард направи забава за паметење (ВИДЕО)

Стјуард им приреди забава на патниците на Рајан Ер на летот од Џенова до Борнмут.

Стјуардот Паоло , откако со колегите им подели освежување на патниците , на неколку минути пред слетувањето заигра на пената на Бритни Спирс ,,Toxic”.Настапот го почна со соблекување на палтото , а потоа продолжи да игра до крајот на песната. Патниците , пријатно изненадени , го снинмаа невообичаениот настап.

,, Забавата ни ја најавија преку микрофон . Не можев да поверувам . Тоа се моменти што не ги гледаш од прва рака , туку само на интернет. На сите им се допадна , на крајот сите аплаудиравме .”изјави една од патничките.

притисни ентер