Памела повторно заљубена: Ние го користиме говорот на телото

Океанот е мала препрека, како и разликата од 18 години, за секс симболот Памела Андерсон да ужива во својата љубов со францускиот фудбалер Адил Рами.
Сега изјави дека единствено јазичната бариера им создава мали проблеми, но дека тие развиле посебен говор на телото со кој одлично комуницираат.

„Тој не зборува баш најдобро англиски, а јас стојам лошо со францускиот. Затоа имаме наш посебен јазик, говорот на телото, говорот на љубовта ни помага во комуникацијата. Тоа е едно целосно ново, повисоко ниво на комуникација,  над сите зборови“ – изјави Памела за „Дејли меил“, објаснувајќи дека се уште не може да верува што се случило, и како и се вратила вербата во љубовта и како толку лесно се заљубила во младиот фудбалер.Познато е дека Памела го замени Малибу со Марсеј, во кој живееше претходните шест месеци повремено, а наскоро и постојано.

Синовите и пораснаа, кариерата и активизмот, на кој беше предана, како и борбата за заштитата на правата на животните – сето тоа лесно го остави и одлучи да ужива во Франција.

Изгледа дека богатото љубовно минато и трите пропаднати бракови ја научија дека во љубовта секогаш треба да се слуша срцето.

Сепак, со последната романса изненади многумина.

„Не сакам да зборувам премногу за нас. Има многу лажни односи во светот на шоу бизнисот, а ние сакаме да го заштитиме нашиот. Тоа е заедничка желба. Тој се грижи за мене и моите чувства, не му е потребен никаков публицитет“ – изјави кратко додавајќи дека Адил ја нарекува “вонземјанин“.Објасни дека тоа е затоа што не може да поверува колку е младолика и како добро изгледа за своите години.

„Имам 50 години, но тоа не значи дека не треба да бидам секси. Јас сум витална и така се чувствувам. Имам разни фази, можам да кажам дека влегувам во некој вид на перименопауза, но тоа не може да ме спречи и понатаму да уживам во животот. Можеби и ќе се омажам, не се знае“ – изјави таа.

Инаку, Памела и Адил се запознале преку заеднички пријатели во почетокот на 2017 година во Монако, а во врска се осум месеци.

Ниту фановите не и веруваат на Ники дека е во врска со Еминем (ВИДЕО)

Ники Минаж објави дека е воврска со Еминем , иако популарниот рапер уште молчи.

Ники Минаж на својот Инстаграм објави ивидео во кое рапува дека е во врска со Еминем. Откако е објавена нејзината песна ,, Big Bank” , Ники на Инсаграм го спомна Еминем , по што еден од фановите ја праша дали е бво врска со него.

На тоа Ники одговори потврдно , што предизвика бројни реакции не само кај фановите , туку и во музичкиот свет. Повеќето се скептични и сметаат дека станува збор за рекламен трик за промоција на нејзината нова песна , уште повеќе поради тоа што Еминем не се огласил на оваа вест.  

На аукција најстарите вина на светот – цена и до 20 000 евра

На аукција во Франција утре ќе се најдат три шишиња жолто вино ,,Арбоа” од 1774 година.

Тоа се смета за најстаро сочувано вино на светот.  Аукциската куќа ,, Jura Encheres” по шише проценува дека вредат меѓу 15 000 и 20 000 евра. ,,Експертите во 1994 го дегустирале ова вино и му дале оценка 9,4 од можни 10 поени,рече аукционерот Филип Етјеван пред наддавањето што ќе се одржи утре.

Слични вакви шишиња на аукција во 2011 достигнаа 57 000 евра. Виното  “Vin Jaune” во шишиња од 87 центилитри се произведени од винарот Анатол Версел ,а грозјето е собрано од лозјата што му припаѓале на кралот Луј XVI.

Од тогаш виното е чувано во визба во амлото место Арбоа на границата со Швајцарија. На аукцијата во местото Лон ле Суниер , што се наоѓа во близина на визбата, ќе се продаваат вкупно 102 вина од регионот Арбоа , меѓу кои и од поново производство  , од 1811 година.

Стјуард направи забава за паметење (ВИДЕО)

Стјуард им приреди забава на патниците на Рајан Ер на летот од Џенова до Борнмут.

Стјуардот Паоло , откако со колегите им подели освежување на патниците , на неколку минути пред слетувањето заигра на пената на Бритни Спирс ,,Toxic”.Настапот го почна со соблекување на палтото , а потоа продолжи да игра до крајот на песната. Патниците , пријатно изненадени , го снинмаа невообичаениот настап.

,, Забавата ни ја најавија преку микрофон . Не можев да поверувам . Тоа се моменти што не ги гледаш од прва рака , туку само на интернет. На сите им се допадна , на крајот сите аплаудиравме .”изјави една од патничките.

притисни ентер