Ја остави црнината дома и “падна“ на најголемиот заводник на 20-тиот век (фото)

Занесната Италијанка, жена за која многумина сметаат дека е секс божица, Моника Белучи, го покажа целиот свој сексапил на синоќешното доделување на „Lumier” наградите во Париз.
Со колегата Жан Пол Белмондо, добија специјално признание за нивната извонредна кариера.

На 53 години, Моника со нова фризура, видно подмладена, продефилира на доделувањето на наградите.Нејзината појава ги воодушеви присутните, најмногу бидејќи не се криеше зад темните очила и нејзините вообичаени црни, класични модни комбинации.

За оваа прилика во Париз таа одбра навистина смел и впечатлив црвен фустан, со црни чорапи и штикли со отворени прсти.

Делуваше како секси сирена, а колегата Белмондо уживаше во нивниот заеднички настап. Посебно се разнежни кога “падна“ на неговото рамо и нежно го бакна.Моника ја одбрани титулата “секси Италијанка“ бидејќи и денеска многу мал број на мажи можат да и одолеат.

А жените најмногу ја обожаваат поради нејзиниот лежерен став спрема убавината и помалку немарен однос спрема телото.

Уште се памети нејзината изјава од 2015 година за „Дејли Телеграф“.


 

Monica❤ @monicabellucciofficiel #monicabellucci #charm #red

A post shared by 🔴⚫🔴⚫ (@_1_page_1) on


„Не поднесувам да се потам во теретана. Го сакам животот и сакам да уживам во колачите, сочните пасти и доброто вино. Повремено пушам и цигари, а со сексот и многу смеа не можете, а да не изгледате убаво“.

Ниту фановите не и веруваат на Ники дека е во врска со Еминем (ВИДЕО)

Ники Минаж објави дека е воврска со Еминем , иако популарниот рапер уште молчи.

Ники Минаж на својот Инстаграм објави ивидео во кое рапува дека е во врска со Еминем. Откако е објавена нејзината песна ,, Big Bank” , Ники на Инсаграм го спомна Еминем , по што еден од фановите ја праша дали е бво врска со него.

На тоа Ники одговори потврдно , што предизвика бројни реакции не само кај фановите , туку и во музичкиот свет. Повеќето се скептични и сметаат дека станува збор за рекламен трик за промоција на нејзината нова песна , уште повеќе поради тоа што Еминем не се огласил на оваа вест.  

На аукција најстарите вина на светот – цена и до 20 000 евра

На аукција во Франција утре ќе се најдат три шишиња жолто вино ,,Арбоа” од 1774 година.

Тоа се смета за најстаро сочувано вино на светот.  Аукциската куќа ,, Jura Encheres” по шише проценува дека вредат меѓу 15 000 и 20 000 евра. ,,Експертите во 1994 го дегустирале ова вино и му дале оценка 9,4 од можни 10 поени,рече аукционерот Филип Етјеван пред наддавањето што ќе се одржи утре.

Слични вакви шишиња на аукција во 2011 достигнаа 57 000 евра. Виното  “Vin Jaune” во шишиња од 87 центилитри се произведени од винарот Анатол Версел ,а грозјето е собрано од лозјата што му припаѓале на кралот Луј XVI.

Од тогаш виното е чувано во визба во амлото место Арбоа на границата со Швајцарија. На аукцијата во местото Лон ле Суниер , што се наоѓа во близина на визбата, ќе се продаваат вкупно 102 вина од регионот Арбоа , меѓу кои и од поново производство  , од 1811 година.

Стјуард направи забава за паметење (ВИДЕО)

Стјуард им приреди забава на патниците на Рајан Ер на летот од Џенова до Борнмут.

Стјуардот Паоло , откако со колегите им подели освежување на патниците , на неколку минути пред слетувањето заигра на пената на Бритни Спирс ,,Toxic”.Настапот го почна со соблекување на палтото , а потоа продолжи да игра до крајот на песната. Патниците , пријатно изненадени , го снинмаа невообичаениот настап.

,, Забавата ни ја најавија преку микрофон . Не можев да поверувам . Тоа се моменти што не ги гледаш од прва рака , туку само на интернет. На сите им се допадна , на крајот сите аплаудиравме .”изјави една од патничките.

притисни ентер