Ријана го шокира светот: Во бел фустан се појави на погребот на нејзиниот братучед (ФОТО)

Пејачката Ријана пролеа многу солзи за време на погребот на нејзиниот братучед Тавен Алине во Барбадос.
Тој пред извесно време беше застрелан. Меѓутоа, Ријана ги шокираше сите со нејзиниот избор на облека.

Таа избра да се појави целосно во бела боја, при што некои медиуми ја споредуваа облеката како попогодна за свадба.

Ријана положи венец во форма на срце на гробот на нејзиниот братучед.

“И минатата ноќ те чував во мои раце!”, напиша потресна порака Ријана, откако 21-годишниот братучед неодамна беше застрелан само неколку часа по заедничката прослава на Божиќ.

29-годишната пејачка сподели серија од фотографии од неа и Тавон.

Алејн одел во областа на Св. Мајкл на Барбадос кога му пристапил човек кој го застрелал неколку пати.

“Одморај во мир, братучед … Не можам да поверувам дека те чував во рацете минатата ноќ”, вели ожалостената пејачка.

„Никогаш не мислев дека тоа ќе биде последен пат кога ќе ја почувствувам топлина на твоето тело, јас секогаш ќе те сакам”, додава Ријана.


Новозеландската премиерка одбра Маорско име за ќеркичката

Премиерката на Нов Зеланд , Џесинда Ардерн , која се породи во четвртокот на Инстаграм го објави името на бебето.

Ќеркичката ќе се вика Неве Те Ароха , во чест на маорското наследство на Нов Зеланд.37 годишната премиерка  и нејзиниот сопруг , ТВ водителот Кларк Гајфорд заеднички го избрале името .

Неве означува ,, блескава и озарена “ како и ,,снег“ , бидејќи девојчето е родено среде зима и тоа за време на Маорската нова година . Нејзиното второ име Те Ароха значи ,,љубов” на јазикот кој го говорат Маорите.

,,Името Те Ароха го одбравме поради количеството љубов со која го опсипавме бебето и пред да се роди “ ,  објаснува премиерката.Во чест на раѓањето на бебето Симфонискиот оркестар на Нов Зеланд ја сними Брамсовата приспивна песна ,,Cradle song” на јазикот Те Рео Маори, кој го говорат повеќето припадници на домородната заедница на островите на Пацификот.

Ѕвездата на ,,Сексот и градот” ја откри најголемата тајна – ,,Синот ми беше ќерка”

Ѕвездата на серијата ,,Сексот и градот “, Синтија Никсон ја откри неверојатната тајна за нејзиниот 21 годишен син.

Синтија Никсон (52) деновиве на Инстаграм се пофали дека нејзиниот син Самјуел дипломираше , но при тоа откри и еден неверојатен детал. Синот на Синтија се родил како девојче и се викал Саманта.

Со објавата ,Синтија сакала да го одбележи светскиот ден на трансродните лица и да укаже на борбата против нивната дискриминација. Инаку , Синтија го добила Самјуел во брак со поранешниот сопруг Дени Мозес , со кого го има и 15 годишниот син Чарлс.

Тие се разведоа во 2003 година за во 2012 Синтија да се венча со активистката Кристина Марињони. Со Кристина Синтија го доби синот Макс , кој е зачнат од донатор на сперма.

Сообраќајни полицајки во жешки панталони (ВИДЕО)

Сообраќајни полицајки во провокативни панталони го регулираат сообраќајот во Либан со цел да го зголемат бројот на туристи.

Либанските власти за оваа летна сезона подготвија посебна униформа за атрактивните полицајки . Тие во куси и тесни панталони и припиени маички го регулираат сообраќајот со цел да привлечат туристи од регионот.

,,Дури 99 проценти од туристите во медитеранските земји носат куси панталони и не гледам каде е проблемот ако и ние малку ја скусиме униформата .”, изјави градоначалникот на туристичкиот град Бруман , Пјер Акар .

Тој вели дека сака да ја смени црната слика која туристите ја имаат за Либан .

притисни ентер