Фото:Невистинито: Заледени, бран, ајкули, игуани...

Ледено доба во САД.Метеоролошката „циклон бомба“ пратена со силни ветрови и обилни врнежи од снег го погоди североистокот на САД и предизвика вистински хаос и сцени од хорор филмови.

На Флорида по неколку децении падна првиот снег, на социјалните мрежи нон стоп се објавуваат невистините фотографии на „моќната зима“.
Исклучително ниските температури и обилниот снег предизвикаа вистински сообраќаен хасо во Њујорк и Бостон.

Скај њуз објави дека на Флорида паднал првиот снег по повеќе од 30 години, како и дека на брегот н Масачусетс испливале четири замрзнати ајкули.
Поларните температури дури го замрзнаа и океанот, објавени се фотографии од заледен бран на плажата Нентакет.

 На Флорида поради ниските температурии заледени и вкочанети игуани паѓаат од дрвјата.

Борбата уште трае – Анџелина Џоли во битка за децата со Бред Пит

Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли е бесна на поранешниот сопруг Бред Пит .

Џоли нема да може да ги изнесе децата надвор од САД. 52- годишната Анџелина треба да замине во Лондон на подолг период , поради снимањето на продолжението на филмот ,,Грдата самовила “.

Таа сакаше да ги земе и децата , но судот не и дозволи се додека не биде завршена судската постапка за утврдување на старателството над децата. Анџелина  била уверена дека ќе ги однесе во Лондон 16 – годишниот Медокс, една година помладиот Пакс, 13 – годишната Захара, 11 – годишната Сил и деветгодишните близнаци Вивијан и Нокс.

Борбата околу старателството врз децата поранешниот брачен пар ,,Бранџолина “ го води од септември 2016 , кога Анџелина поднесе докуманти за развод .

Промовирана официјалната химна за Мундијалот 2018 (ВИДЕО)

Официјалната химна на Светското фудбалско првенство во Русија, „Live it up“ веќе е веќе објавена.

Исполнители на нумерата се Вил Смит, Ера Истрефи и Ники Џем, а свој удел има и Ди-Џеј Дипло.

Песната е веќе поставена на различни платформи и на социјални мрежи.

Во Италија подготвена најголемата пица на светот (ВИДЕО)

Сто италијански мајстори беа дел од уривањето на рекордот во приготвување на најголемата пица наполитана на светот.

Италијанскиот затворен специјалитет, долг осум метри беше подготвен во Неапол , а за него беа употребени 83 килограми брашно, 50 килограми моцарела, 20 килограми доматно пире и 15 килограми салама.

 Пицата, која се подготвуваше и печеше 4 час, потоа беше поделена на присутните на настанот.

притисни ентер