Изјавата која сите ја чекаа: Не требало да остануваат сами со Харви (видео)

Актерката Памела Андерсон изјави дека жртвите на Харви Вајнстин никогаш не требало да остануваат сами со него.
„Едноставно знаете во што се впуштате“ – изјави за познатата “јавна тајна“ на Холивуд.

„Општо е познато дека одредени продуценти или лица во Холивуд треба да се избегнуваат приватно. Знаеш што те чека доколку отидеш сам со нив во хотелска соба“ – изјави Андерсон во интервјуто кај Меган Кели.

Памела која и претходно зборуваше за тоа дека била сексуално злоставувана, откри како додека била млада го користела “здравиот разум“ за да ги избегне непријатните ситуации со холивудските продуценти.

„Кога дојдов во Холивуд имав многу понуди за приватни аудиции и нешто што немаше никаква смисла. Се водев од здравиот разум и си зборував на себе – не оди во ничија хотелска соба сама. Доколку некој ја отвори вратата од гардеробата бегај! – изјави таа.

Кога Кели рекла дека многу од тие жени се намамени на состаноци со своите агенти или асистентки, Памела изјавила дека требало жените да инсистираат друго лице да биде со нив во собата“ – „Тоа не е добар изговор“.

Андерсон исто така раскажала дека вербално била нападната од Харви додека го снимале филмот „Superhero movie” во 2008 година. Како што изјави одбила да работи со дресирано куче поради протест поради третманот на животните на снимањето.

Кога го слушнал нејзиниот изговор, Харви станал бесен и почнал да и се заканува: Ти си Памела Андерсон и не заслужуваш ништо! Доколку ова не го направиш во овој град никогаш повеќе нема да работиш.

„Со никој во животот не сум зборувала на тој начин. Имав и лоши момци, но дури ни тие не ми се обраќаа на таков начин“ – призна Памела.

Харви Вајнстин и понатаму ги отфрла обвинувањата за сексуално злоставување и силување на многу жени од јавниот живот.


Одбележувањето на денот на децата бегалци се претвори во скандал

Татковината – копнеж на прогонетите. Со таков слоган се одбележа 5тата светска средба на децата бегалци од Егејска Македонија.

Со говори, музика и песни се сеќаваа на минатото.

Сепак последните политички случувања во земјава не останаа незабележани на средбата.

Владината претставничка Цветанка Ласкова наместо  говор за децата бегалци од Егејска Македонија, го искористи моментот да го промовира договорот меѓу Македонија и Грција.

На дел од присутните не им се слушаше, го свртеа грбот и раволтирано ја напуштија салата.

Откако завшри владиниот говор на Ласкова, тие се вратија во салата да се видат со пријателите од детството.

Советничката на премиерот Заев - во своја одбрана.

- Јас сум посебен советник на премиерот Зоран Заев и нормално дека ќе одржам таков говор. Зборував за нашите стремежи, зборував за договорот со Р. Грција, зборував за нашето членство во ЕУ и НАТО. И тоа се тие работи за кои што треба да проговориме јавно. На некои луѓе не им одговараат такви говори и разговори но тоа е наша вистина и тоа е што ќе не води во светла иднина. Луѓето и кои што не сакаат тоа да го слушаат јас денеска се обратив и до нив. Следува референдум и секој по свое мислење ќе си го каже својот одговор, дали за во ЕУ и НАТО или не.  Цветанка Ласкова, посебен советник за култура.

Премиерот Заев не се одѕва на поканата, поради неговата агенда. Но на децата бегалци им се обрати преку писмo.

Според историски записи околу 28 илјади деца за време на Граѓанската војна во Грција , пролетта 1948-та година, биле одвоени од своите мајки и однесени во тогашните социјалистички држави.

Мојот Бог се вика Доналд Трамп:Индиец секаде носи фотографија од американскиот претседател,а му направил и црква!(видео)

Еден фармер од  Индија предизвика зачуденост ширум светот поради тоа што како Бог го почитува - Доналд Трамп.

Мажот  по име Буса Кришна вели дека уште пред три години почувствувал дека „Трамп е нешто посебно“.Особено му се допаднала неговата кампања во која ветил дека „повторно ќе ја направи голема Америка“.

Иако членовите на семејството и пријателите го советувале да побара стручна помош, поради тоа што мислат дека нивниот син Буса побудалел, фармерот тврди дека нема намера да се откаже од богот Доналд Трамп.

Фармерот толку се внесол во „новата религија“ што направил и мало светилиште односно храм на Доналд Трамп, а за да ја покаже својата предаденост, поставил и Фејсбук страна на која објавува фотографии и снимки од неговите верски ритуали.

Каде и да оди, Буса Кришна со себе носи и фотографија од американскиот претседател, а вели дека на Трамп му се моли секој ден, пренесува „Њусвик“.

Дали вака изгледа пеколот?! Камерата забележала досега невиден ветер кој го нарекле огнено торнадо!(видео)

Една двојка во Америка со камера снимиле глетка која личи на оние од холивудските филмови за крајот на светот.

Имено, Крис и Ана Меки од Аризона, возејќи се покрај реката Колоради во калифорнискиот град Блит, снимиле огнено торнадо.

Тоа е  невообичаен феномен кој настанал кога синиот ветер ја однел огнената стихија до работ на реката. Се создал неверојатен виор на огин, ветер и вода, кој досегнал дури 7,6 километри висина.

Причините за овој  пожар се уште се истражуваат, но медиумите јавуваат дека огинот уништил површина од вкупно 924 хектари.

притисни ентер