Првата фотка на ќерката на Роналдо!!

На социјалните мрежи се појави првата фотографија на ќерката на Кристијано Роналдо. Мама Георгина изгледа прекрасно и невистинито добро, а во бебето ќе гледате долго!!
Два дена по породувањто во  Мадрид и раѓањето на малата Алана Мартина , девојката на најдобриот светски фудбалери Кристијано Роналдо, Георгина Родригез  на Инстаграм објави слика со бебето.

На сликата  Георгина изгледа како да не се породила пред   само неколку часа. Секако прекрасна е и  малата Алана Мартина во прегратките на својата мајка, во соба полна со цвеќе.

За само две минути сликата на георгина и Алана и Георгина собра дури 11 000 лајкови. 

Ѕвездата на ,,Сексот и градот” ја откри најголемата тајна – ,,Синот ми беше ќерка”

Ѕвездата на серијата ,,Сексот и градот “, Синтија Никсон ја откри неверојатната тајна за нејзиниот 21 годишен син.

Синтија Никсон (52) деновиве на Инстаграм се пофали дека нејзиниот син Самјуел дипломираше , но при тоа откри и еден неверојатен детал. Синот на Синтија се родил како девојче и се викал Саманта.

Со објавата ,Синтија сакала да го одбележи светскиот ден на трансродните лица и да укаже на борбата против нивната дискриминација. Инаку , Синтија го добила Самјуел во брак со поранешниот сопруг Дени Мозес , со кого го има и 15 годишниот син Чарлс.

Тие се разведоа во 2003 година за во 2012 Синтија да се венча со активистката Кристина Марињони. Со Кристина Синтија го доби синот Макс , кој е зачнат од донатор на сперма.

Сообраќајни полицајки во жешки панталони (ВИДЕО)

Сообраќајни полицајки во провокативни панталони го регулираат сообраќајот во Либан со цел да го зголемат бројот на туристи.

Либанските власти за оваа летна сезона подготвија посебна униформа за атрактивните полицајки . Тие во куси и тесни панталони и припиени маички го регулираат сообраќајот со цел да привлечат туристи од регионот.

,,Дури 99 проценти од туристите во медитеранските земји носат куси панталони и не гледам каде е проблемот ако и ние малку ја скусиме униформата .”, изјави градоначалникот на туристичкиот град Бруман , Пјер Акар .

Тој вели дека сака да ја смени црната слика која туристите ја имаат за Либан .

Славна актерка на 55 години роди петто дете

Славната актерка и манекенка ,Бригит Нилсен роди петто дете не 55 годишна возраст.

Славната данска актерка и манекенка роди петто дете , прво заедничко со нејзиниот сопруг Матео Деси. Бригит роди здрава ќеркичка ,на која родителите и дадоа име Фрида.

Бригит се породи без никакви проблеми во приватна клиника во Лос Анџелес. Атрактивната актерка е во брак со Матео од 2006 година.

Таа зад себе има четири брака , меѓу кои и со познатиот Силвестер Сталоне . Бригит има четири возрасни синови.

притисни ентер