Kаде Трамп ќе го преживее крајот на светот ? (ВИДЕО)

Во случај на нуклеарен удар ,Американскиот претседател Доналд Трамп ќе преживее во летечката скривница или ,,авионот за крајот на светот” .
Американскиот претседател крајот на светот или евентуалниот нуклеарен напад ќе го преживее во специјално дизајниран авион од типот Боинг Е-4 Бс.

Овој авион е во постојан контакт со авионот бр.1 што го коростат претседателите на САД и го следи на неговите патувања во случај да избие нуклеарна катастрофа. . Од овој авион во тој случај би работел Американскиот претседател .

Авионот чини 250 милиони долари , како и 160 илјади на час за да функционира . Освен екипажот на авионот , во него има и десетина воени , компјутерски и други експерти и стратези кои би му помогнале на Трамп да ги надмине првите часови по нуклеарната криза или напад.

Со помош на специјални радарски системи , авионот би останал во постојан контакт со нуклеарните подморници , кои би работеле и во случај да не постојат комуникации на земјината површина .

Овој авион цело време лета заедно со службениот авион на Трамп додека е во странство , а кога е во САД , тогаш неговите мотори се постојано вклучени , 24 часа за да реагираат што е можно побргу во одбрана на претсердателот..

Мексиканците носат картонска слика на навивач што доби забрана од сопругата да оди на Мундијалот

 Меѓу навивачите на мексиканската фудбалска репрезентација присутни на Мундијалот во Русија се најде и фотографија во природна големина на навивач залепена на картонска кутија.

 Се работи за Хавиер кој доби забрана од дома да патува на СП.

На сината маица на картонот Хавиер пишува: „Мојата сопруга не ме пушти мене“.

Мексико на стартот на Мундијалот ја победи Германија со 1:0, а пријателите на Хавиер му ветиле дека картонот со неговиот лик ќе го носат со себе и на следните натпревари. 

Фото: Наташа Беквалац се врати на сцената

Популарната српска пејачка Наташа Беквалац прв пат по породувањето и скандалот со сопругот Лука Лазукиќ одработи еден настап.

Атрактивната  пејачка со својот сексапилен изглед и настап ја воодушеви публиката на настапот во еден познат белградски сплав.

Федерер со твит го честиташе бодот на Швајцарците

Најдобриот тенисер на светот, Швајцарецот  Роџер Федерер им го честиташе на фудбалерите од националниот тим нерешен резултат против Бразил на Светското фудбалско првенство 2018.

Швајцарија синоќа одигра 1:1 против големиот фаворит и го освои првиот бод на Мундијалот.

-Пристигнав дома на време да го гледам натпреварот Швајцарија – Бразил. Одличен резултат за швајцарски тим. Успех на Бразил на останатите натпревари од турнирот, напиша Федерер на Твитер. 

притисни ентер