Старица пронајдена во локва крв: Јапонската полиција имала само еден осомничен – улична мачка!

Ќерката на Мајуко Мацумото го пронашла телото на својата мајка покрај креветот, а на нејзиното лице имало повеќе од 20 гребнатинки.
Ќерката на Мајуко Мацумото го пронашла телото на својата мајка покрај креветот, а на нејзиното лице имало повеќе од 20 гребнатинки. Откако ги виделе нејзините повреди, од кои некои биле многу сериозни, полицијата започнала истрага.

Мацумото (82) не можела да зборува и добивала медицинска нега, а истражителите не пронашле никаков знак дека некој влегол во куќата за време на нападот.

Тој сфатиле дека нејзините рани изгледаат како гребнатинки кои ги прават мачките. Полицијата потоа ги испитала уличните мачки, а кај една од нив пронашла траги од човечка крв. Сепак, во јавноста се уште не е објавено дали тоа е крвта на Мајуко Мацумото.

Мексиканците носат картонска слика на навивач што доби забрана од сопругата да оди на Мундијалот

 Меѓу навивачите на мексиканската фудбалска репрезентација присутни на Мундијалот во Русија се најде и фотографија во природна големина на навивач залепена на картонска кутија.

 Се работи за Хавиер кој доби забрана од дома да патува на СП.

На сината маица на картонот Хавиер пишува: „Мојата сопруга не ме пушти мене“.

Мексико на стартот на Мундијалот ја победи Германија со 1:0, а пријателите на Хавиер му ветиле дека картонот со неговиот лик ќе го носат со себе и на следните натпревари. 

Фото: Наташа Беквалац се врати на сцената

Популарната српска пејачка Наташа Беквалац прв пат по породувањето и скандалот со сопругот Лука Лазукиќ одработи еден настап.

Атрактивната  пејачка со својот сексапилен изглед и настап ја воодушеви публиката на настапот во еден познат белградски сплав.

Федерер со твит го честиташе бодот на Швајцарците

Најдобриот тенисер на светот, Швајцарецот  Роџер Федерер им го честиташе на фудбалерите од националниот тим нерешен резултат против Бразил на Светското фудбалско првенство 2018.

Швајцарија синоќа одигра 1:1 против големиот фаворит и го освои првиот бод на Мундијалот.

-Пристигнав дома на време да го гледам натпреварот Швајцарија – Бразил. Одличен резултат за швајцарски тим. Успех на Бразил на останатите натпревари од турнирот, напиша Федерер на Твитер. 

притисни ентер