И големите гради имаат мана: Ја подигна маицата и ги покажа повредите кои ги трпи поради нивната големина

Линдзи Пелас е плејбој модел, а славата ја стекна благодарејќи на згодното тело и занесните атрибути.
На инстаграм ја следат повеќе од седум милиони корисници.


 

Laundry night vibesssss 😴 lashes: @mavlashextensions

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on


Иако ги обожава на себе, и ги истакнува како најсилен адут, манекенката Лидзи Пелас со своите следбеници на Инстаграм ја сподели и лошата страна од поседувањето на големи гради.


 

Sweetest of dreams 💋 can't wait to share this tomorrow #NearlyNaked2018

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on


Таа се пожали на својот профил поради инцидентот кој го доживеала во теретана. А настанот го опиша многу сликовито.

Манекенката на својата Инстаграм сторија откри како изгледа нејзиното вежбање, а потоа покажа и дека сепак малку претерала со вежбањето и оти на градите има повреда.

Foto: Instagram

Инаку, убавата русокоса често истакнува дека нејзините гради се природни, а не дело на естетски хирург.

Мексиканците носат картонска слика на навивач што доби забрана од сопругата да оди на Мундијалот

 Меѓу навивачите на мексиканската фудбалска репрезентација присутни на Мундијалот во Русија се најде и фотографија во природна големина на навивач залепена на картонска кутија.

 Се работи за Хавиер кој доби забрана од дома да патува на СП.

На сината маица на картонот Хавиер пишува: „Мојата сопруга не ме пушти мене“.

Мексико на стартот на Мундијалот ја победи Германија со 1:0, а пријателите на Хавиер му ветиле дека картонот со неговиот лик ќе го носат со себе и на следните натпревари. 

Фото: Наташа Беквалац се врати на сцената

Популарната српска пејачка Наташа Беквалац прв пат по породувањето и скандалот со сопругот Лука Лазукиќ одработи еден настап.

Атрактивната  пејачка со својот сексапилен изглед и настап ја воодушеви публиката на настапот во еден познат белградски сплав.

Федерер со твит го честиташе бодот на Швајцарците

Најдобриот тенисер на светот, Швајцарецот  Роџер Федерер им го честиташе на фудбалерите од националниот тим нерешен резултат против Бразил на Светското фудбалско првенство 2018.

Швајцарија синоќа одигра 1:1 против големиот фаворит и го освои првиот бод на Мундијалот.

-Пристигнав дома на време да го гледам натпреварот Швајцарија – Бразил. Одличен резултат за швајцарски тим. Успех на Бразил на останатите натпревари од турнирот, напиша Федерер на Твитер. 

притисни ентер