Манекенката изведе секси танц, а нејзиното видео го “сруши“ интернетот (видео)

Зулејка Ривера е поранешна мисица и манекенка која светската слава ја стекна со улогата во спотот на Луис Фонси.
Зулејка Ривера во 2006 годна ја освои титулата Мис на Универзумот.


 

Fearless nights... . . Outfit: @pleasedonttellshop

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on


После тој успех, вплови во актерските води и имаше запазени улоги во неколку теленовели и сапуници, а денеска работи и како ТВ водителка.


 

Girls compete with each other. Women empower one another. #letsgetit #islandgirl #aboutlastnight . . H&M: @geraldstylist

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on


Сепак, најголемата слава ја доживеа после снимањето на спотот за песната Деспасито, во кој ги воодушеви мажите ширум светот.

Зулејка на инстаграм има милион следбеници кои и се воодушевуваат на совршениот изглед.


Секоја нејзина објава е пропратена со бројни пофалби, а последната видео-снимка успеа да предизвика вистинска бура од коментари.

Убавата манекенка ги почести своите следбеници со клип во кои изведува секси танц, а видеото досега освои повеќе од 320.000 лајкови.


 

Así me disfruto tu calentura 😜 #stopthehate ✋🏽

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

18 годишниот Дилион Конери останал слеп на двете очи откако бил на една забава во ноќен клуб кој како дел од забавата користел и пејнтбол пиштоли.

Клубот ветувал “луда забава“ до раните утриснки часови. Тие дури и напишале предупредување во кое се виели не го носете вашиот омилен фустан или кошула бидејќи ќе бидете обоени во разно бои од глава до петици. Во клубот можело да се купат и заштитни очила и заштитна облека.

Шпанската полиција го истражува случајот.

Погледнете како изгледаат забавите:

Момчето се лади во дневната, но девојката не е баш среќна поради тоа

Човекот си  нашол “идеално“ решение за летото.

Поради топлотниот бран во Британија многу луѓе мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат. Овој човек отишол чекор пред сите. Си го наполнил базенот во дневната соба и си ја игра својата омилена игра.

Кога неговата девојка се вратила од работа, останала зачудена.

Погледнете:

Затворен автопат во Британија за да можат патки да поминат

Автопатот бил затворен еден час за да можат патките сигурно да го поминат автопатот.

Возачите на автопатот М25 морале да чекаат еден час за да продолжат со своето патување бидејќи автопатот бил затворен од страна на полицијата за да можат 30 патки да го поминат автопатот сигурно.

притисни ентер