Актерката е во шестата деценија, а многумина изјавуваат дека изгледа подобро од својата ќерка (фото)

Американската актерка Деми Мур неодамна се појави на една ревија, а друштво и правеше нејзината ќерка Талула.
Тоа што многумина го забележаа е беспрекорниот изглед на убавата актерката, која успеа и на 54 години да ја задржи својата убавина.

Деми блескаше во стилизирана модна комбинација која се состоеше од широки црни панталони и бела блуза, а посебно внимание добија нејзините златни чевли.

Foto: Getty

Нејзината ќерка, 23 годишната Талула, ја наследила целата убавина од родителите, мајката Деми и таткото Брус Вилис, но познатата актерка сепак успеа да ја засени.

Foto: Getty

По коментарите на многумина, ѕвездата на филмот „Дух“ и понатаму го задржала својот сексапил, изгледа многу негувано и самоуверено, поради што и понатаму се смета за “femme fatale”. 

Мексиканците носат картонска слика на навивач што доби забрана од сопругата да оди на Мундијалот

 Меѓу навивачите на мексиканската фудбалска репрезентација присутни на Мундијалот во Русија се најде и фотографија во природна големина на навивач залепена на картонска кутија.

 Се работи за Хавиер кој доби забрана од дома да патува на СП.

На сината маица на картонот Хавиер пишува: „Мојата сопруга не ме пушти мене“.

Мексико на стартот на Мундијалот ја победи Германија со 1:0, а пријателите на Хавиер му ветиле дека картонот со неговиот лик ќе го носат со себе и на следните натпревари. 

Фото: Наташа Беквалац се врати на сцената

Популарната српска пејачка Наташа Беквалац прв пат по породувањето и скандалот со сопругот Лука Лазукиќ одработи еден настап.

Атрактивната  пејачка со својот сексапилен изглед и настап ја воодушеви публиката на настапот во еден познат белградски сплав.

Федерер со твит го честиташе бодот на Швајцарците

Најдобриот тенисер на светот, Швајцарецот  Роџер Федерер им го честиташе на фудбалерите од националниот тим нерешен резултат против Бразил на Светското фудбалско првенство 2018.

Швајцарија синоќа одигра 1:1 против големиот фаворит и го освои првиот бод на Мундијалот.

-Пристигнав дома на време да го гледам натпреварот Швајцарија – Бразил. Одличен резултат за швајцарски тим. Успех на Бразил на останатите натпревари од турнирот, напиша Федерер на Твитер. 

притисни ентер