Познатиот комичар обвинет е од колешките за сексуално вознемирување

Американскиот комичар Луис С.К (50) обвинет е од пет жени за сексуално вознемирување.
Четири од нив за „Њујорк тајмс“ изјавиле дека комичарот мастурбирал во текот на разговорите со нив, додека петтата изјавила дека од неа побарал да го направи истото.

Комичарките Дана Мин Гудман, Џулија Волов, Ребека Кори и Еби Шакнер отворено зборувале за Луис С.К., додека петтата побарала да остане анонимна.

Гудман и Волов изјавиле дека нивниот колега во 2002 година ги повикал во хотелска соба во текот на фестивалот на комедијата во Аспен и притоа мастурбирал пред нив. Уште три жени раскажале за слични искуства.

Кори изјавила дека комичарот во 2005 година бил гостин во ТВ емисија во која и таа се појавила и побарал од неа да влезе во просторијата во која таа се пресоблекувала, за да може да ја гледа додека се самозадоволува.

Додала дека остро му одговорила додавајќи дека има ќерка и трудна жена, пишува „БиБиСи“.

Шакнер навела дека колегата во 2003 година го повикала телефонски за да биде гостин во нејзината емисија и тогаш забележала дека во разговорот со неа мастурбира.

„Се почувствував многу засрамено“ – изјавила за Њујорк тајмс.

Петтата жена наводно ја вознемирувал во деведесеттите години на минатиот век додека заедно работеле на една шоу програма. Како што истакнува, Луис побарал да ја гледа додека се самозадоволува. Таа потоа додала дека се согласила на неговото барање иако знаела дека е погрешно.

„Ја злоупотреби својата моќ“ – изјавила таа.

Комичарот ги отфрли сите обвиненија и ги нарече “гласини“, кога го прашале за коментар во текот на промоцијата на неговиот филм „I love you Daddy” во Торонто.
Инаку, вчера е откажана промоцијата на споменатиот филм непосредно откако е објавена сторијата.

Мексиканците носат картонска слика на навивач што доби забрана од сопругата да оди на Мундијалот

 Меѓу навивачите на мексиканската фудбалска репрезентација присутни на Мундијалот во Русија се најде и фотографија во природна големина на навивач залепена на картонска кутија.

 Се работи за Хавиер кој доби забрана од дома да патува на СП.

На сината маица на картонот Хавиер пишува: „Мојата сопруга не ме пушти мене“.

Мексико на стартот на Мундијалот ја победи Германија со 1:0, а пријателите на Хавиер му ветиле дека картонот со неговиот лик ќе го носат со себе и на следните натпревари. 

Фото: Наташа Беквалац се врати на сцената

Популарната српска пејачка Наташа Беквалац прв пат по породувањето и скандалот со сопругот Лука Лазукиќ одработи еден настап.

Атрактивната  пејачка со својот сексапилен изглед и настап ја воодушеви публиката на настапот во еден познат белградски сплав.

Федерер со твит го честиташе бодот на Швајцарците

Најдобриот тенисер на светот, Швајцарецот  Роџер Федерер им го честиташе на фудбалерите од националниот тим нерешен резултат против Бразил на Светското фудбалско првенство 2018.

Швајцарија синоќа одигра 1:1 против големиот фаворит и го освои првиот бод на Мундијалот.

-Пристигнав дома на време да го гледам натпреварот Швајцарија – Бразил. Одличен резултат за швајцарски тим. Успех на Бразил на останатите натпревари од турнирот, напиша Федерер на Твитер. 

притисни ентер