Мараја Кери обвинета за злоставување на своето обезбедувањето!?

Светската музичка ѕвезда Мараја Кери е цел на сериозни обвинувања. Мегапопуларната пејачка е осомничена од поранешен член на обезбедувањето, кое тврди дека Кери константно вербално го злоставувала.
Мајкл Анело сопственик на компанија за приватно обезбедување, кој имал договор со Мараја Кери од јуни 2015 година се до мај годинава, тврди дека пејачката без образложение го раскинала договорот  кој требало да трае се до летото во 2019 година.

Анело наведува дека популарната пејачка  не му исплатила 221 000 долари, кои биле предвидени со договорот и дека таа вербално го понижувала него и неговите соработници, е наведено во неговата тужба.

Анело воедно тврди дека Мараја кери сите негови работници, белци ги нарекувала, нацисти, скинхенди, и членови на Кју Клукс Кланот.

Мексиканците носат картонска слика на навивач што доби забрана од сопругата да оди на Мундијалот

 Меѓу навивачите на мексиканската фудбалска репрезентација присутни на Мундијалот во Русија се најде и фотографија во природна големина на навивач залепена на картонска кутија.

 Се работи за Хавиер кој доби забрана од дома да патува на СП.

На сината маица на картонот Хавиер пишува: „Мојата сопруга не ме пушти мене“.

Мексико на стартот на Мундијалот ја победи Германија со 1:0, а пријателите на Хавиер му ветиле дека картонот со неговиот лик ќе го носат со себе и на следните натпревари. 

Фото: Наташа Беквалац се врати на сцената

Популарната српска пејачка Наташа Беквалац прв пат по породувањето и скандалот со сопругот Лука Лазукиќ одработи еден настап.

Атрактивната  пејачка со својот сексапилен изглед и настап ја воодушеви публиката на настапот во еден познат белградски сплав.

Федерер со твит го честиташе бодот на Швајцарците

Најдобриот тенисер на светот, Швајцарецот  Роџер Федерер им го честиташе на фудбалерите од националниот тим нерешен резултат против Бразил на Светското фудбалско првенство 2018.

Швајцарија синоќа одигра 1:1 против големиот фаворит и го освои првиот бод на Мундијалот.

-Пристигнав дома на време да го гледам натпреварот Швајцарија – Бразил. Одличен резултат за швајцарски тим. Успех на Бразил на останатите натпревари од турнирот, напиша Федерер на Твитер. 

притисни ентер