Мажот не и дозволувал да се натпреварува за најдобар задник во Бразил, таа го оставила и победила (фото)

Во Бразил секоја година се одржува натпревар за најубав задник.
Овогодинешна победничка е Роси Оливеира, жена која била спремна да го жртвува бракот за да учествува во оваа програма.

Во финалето на натпреварувањето учествуваа тринаесет дами, а убедлива победа однесе Роси Оливеира – убавица која ја претставува државата Амазонас.Таа подоцна ја откри и необичната приказна која стои зад оваа титула.

За да учествува на натпреварувањето, Роси го жртвувала својот брак.

„Сопругот ми рече да изберам меѓу него и ова натпреварување“ – изјави за „Дејли Меил“.

Решена да го оствари својот сон и да ја освои титулата на најубав задник на Бразил, Оливеира не го послушала. Како што изјавува, поради тоа воопшто не жали.„Тоа беше најлесната одлука која некогаш сум ја донела. Сонував за ова од моментот на детството па не сакав да дозволам тој да ми застане на патот. Уште не можам да верувам дека се оствари. Морам се штипнам за да се уверам дека не сонувам“ – истакнала победничката.

Роси открила дека магазинот „Плејбој“ и понудил снимање, но се уште не е сигурна дали ќе се согласи.

Инаку, покрај убавиот и голем задник, ова натпреварување бара и владеење на некои одредени активности, како спуштање на сите четири и исфрлање на задникот преку рамена, како и поседување харизма.

„победничката на натпреварувањето ќе го претставува Бразил и во странство, па не е доволно да се има само добар задник. Потребна е и харизма, рекла една од жените од комисијата и потоа додала:

„Задниците се национална опсесија во Бразил. Ние се гордееме со нашите задници, а „Мис најубав задник“ ќе не претставува сите нас, затоа е толку тешко да се избере победничка“.Колкава е заинтересираност на жените за ова натпреварување доволно зборува фактот што минатиот месец биле откриени дури шест девојки кои го лажирале гласањето на интернет. Една дури морала да пројде рентген за да се утврди дека нејзиниот задник е целосно природен.

Била преубав фото - модел, а тогаш ја регрутирале џихадисти: Еве како исламската држава ми го испра мозокот! (видео)

Кимбрли Мајнерс (29) од Лондон тврди дека преку интернетот започнала врска со регрут на Исламската држава во Велика Британија наводен Хусеин и дека малку недостасувало да заврши во Сирија како негова сопруга.

Кимбрли, инаку гламурозен модел, открила како регрутерот на терористичката група се обидел да и го испере мозокот и да ја убеди да дојде во Сирија и стане негова „бела вдовица“, како Сали Џонс, џихадистка од Велика Британија, која загинала во Сирија заедно со синот по американскиот воздушен напад.

Таа, како што вели, поради осаменост, на социјалните мрежи се спријателила со луѓе од Сирија, па за разлика од гламурозни фотографии кои порано ги објавувала, објавила фотографија на која лицето и е прекриено. Тогаш била, како што вели, опседната со Хусеин. Неа минатата година ја уапсила полицијата откако ја откриле нејзината преписка со Хусеин, во која и испратил упатство за правење бомба. -Сега се срамам од тоа, но ми годеше вниманието. Бев толку осамена, а со него се чувствува како да припаѓам на некого“, раскажала и додала дека била многу тажна по спонтаниот абортус и прекин со свршеникот. Кога била уапсена и било кажано дека и се заканува казна до 10 години затвор, но подоцна во јануари оваа година била пуштена на слобода. Хусеин загинал неколку недели подоцна во напад со дрон.

Кажете им збогум на плускавиците: Ова е најдобриот начин да одберете удобни чевли!(видео)

За да ја оцените удобноста на чевлите и да бидете потполно сигурно  дека му одговараат на обликот на вашето стапало, ви советуваме од сега секој пат во шопинг го применувате овој одличен трик.

Најдобро од се е што чевлите не морате ниту да ги пробате. Доволно е само да гледате во нив и секако да ги измерите со помош на метро. Раздалеченоста помеѓу ѓонот - каде е перничето на стапалото и врвот на штиклата може да ви открие дали потпетиците се удобни .

Колку раздалеченоста е поголема (идеално е 3 см или повеќе), обувките ќе бидат поудобни. Тоа е затоа што оваа оддалеченост е клучна за наклонот на чевлите, Кога раздалеченоста е помала (2,5 см или помалку)наклонот  е поголем и вашата тежина се префрла на прстите.

Значи, ако сакате да носите удобни чевли на потпетица, купете ги оние кај кои оваа оддалеченост изнесува најмалку 3 см.

Ова е најбизарната вест кој денес ќе ја прочитате: Загинал на погреб, го убил ковчегот на мајка му!(видео)

Дали постои поморбидна  смрт од оваа?

Самен Кондорурру (40) од Индонезија загинал за време на погребниот ритуал кога го носел ковчегот на мајка му. Поради лошо поставените штици ковчегот паднал на него и го смачкал.

Имено, сандакот во кој се наоѓала неговата мајка, паднал од кулата директно на синот. Тој и другите мажи кои го носеле ковчегот се качувале на штиците од ба,бус и ја загубиле рамнотежата. Ковчегот го носеле на орнаментална кула која е важен дел од погребните ритуали во Индонезија.

притисни ентер