Нов скандал во Холивуд: Беше силен. Ме совлада и ме силуваше

Јунакот на една од најпопуларните серии во светот „Gossip Girl”, Ед Вествик обвинет е за силување на актерката Кристин Коен која на својот Фејсбук во детали опиша како тоа се случило.
Коен која го обвини Вествик дека ја силувал пред три години, кога за прв пат го запознала во неговиот стан, кој тогаш го посетила со тогашниот партнер.

Младата актерка изјави дека атмосферата од почетокот била непријатна, бидејќи актерот цело време сугерирал дека сите тројца би требало да имаат секс. Кристина изјави дека од својот партнер, инаку продуцент, веднаш побарала да заминат, но тој и рекол да останат уште 20 минути за да не дојде до недоразбирање. Изјави дека била многу уморна, а Вествик и предложил да отиде во една соба во станот и да легне.

„Одеднаш се разбудив и го почувствував Ед на мене, а неговите прсти влегуваа во моето тело. Му реков да престане, но беше силен. Се борев колку што можев, но тогаш со своите раце го фати моето лице и рече: „Сакам да те е*ам“. Бев парализирана, уплашена. Не можев да зборам, не можев да се помрднам. Ме совлада и ме силуваше“ – напиша на Фејсбук пост.

Кога подоцна на својот партнер му реков што се случи, тој очекувано ја нападнал обвинувајќи ја дека “активно учествувала во чинот“. Наводно и рекол на никого да не кажува за ова бидејќи Ед познава луѓе во филмската индустрија кои можат да и ја уништат кариерата. Исто така и рекол да “не биде една од оние силувани актерки“ поради што не требало ништо за ова да им спомне ниту на пријателите,

„Чувствувам гнев кога ќе видам луѓе како Ед како добиваат почитување од публиката. Тој дава изјави за Оксфорд Универзитетот, каде е прогласен за еден од оние луѓе кои го формираат нашиот свет. Како ќе се заврши тоа? Луѓето како Ед ја користат својата слава и сила да спроведат насилство и да заплашуваат, а продолжуваат да собираат награди“ – напишала на крајот на својот исповед.


Фото: Српскиот џет сет на свадбата кај синот на Боба и Брена !!

Многу познати личности од јавниот живот беа присутни на свадбата на синот на Боба и Брена, Филип Живојиновиќ и пејачката од Гранд Александра Пријовиќ.

Кумови на Филип и Александра се кошаркарот Милош Теодосиќ и пејачот Аца Пејовиќ.

Меѓу 850 гости присутни на  џет сет свадбата одржана во „Белекспо центарот“ на Нов Белград  беа  браќата на Филип, Стефан и Виктор, мама Брена директорите на Гранд Саша Поповиќ и Жика Јакшиќ.

На елитната свадба   продефилираа и атрактивните пејачки на Гранд , Милица Тодоровиќ, Катерина Грујиќ  и  Милица Павловиќ.  Од младата гарда на Гранд  беа присутни и Николина и Саша Капор.

Свадбата на синот на Брена и Боба не можеше да мине и без Кебе, Маринко и  Никола Роквиќ, Саша и Дејан Матиќ  секако во друштво на своите сопруги.

Во ексклузивниот Белекспо центарот“  се појавија Јована и Жељко Јоксимовиќ, политичарот Млаѓен Динкиќ,  легендарниот Кики Лесандриќ.

Меѓу присутните беа и спортистите нашиот Перо Антиќ и српските тенисери Виктор Троицки и Илија Бозољац.

По една деценија повторно авто-трки во Кочани

По пауза од десет години, повторно ќе се вози традиционалната авто-трка во Кочани. 

На патеката Пониква, близу Кочани, следните два дена ќе се одржи втората трка од домашниот Шампионат на ридско-брзински патеки.

На патеката долга 6,4 километри учество ќе земат 25 домашни натпреварувачи, а се очекува и присуство на странски возачи. 

Официјалното отворање е закажано за в недела од 12:30 часот, а стартот на натпреварот е предвиден во 13:00 часот.

По успешниот старт на Водно, организаторот се надева дека ќе го врати сјајот на најатрактивниот спортски настан и во градот Кочани.

До крајот на натпреварувачката сезона во домашниот шампионат остануваат уште две ридско –брзински трки, во Крушево и на Водно. 

Гостите во шок: Љубовницата во венчаница влетала во црква (видео)

Млад пар организирал свое интимна венчавка во Бенонија, град во Јужна Африка, а никој не можел ни да се замисли дека веста за нивната свадба ќе стигне до светските медиуми.

Имено, свадбата течела според добро осмислениот план, а младенците уживале се додека одеднаш не се појавила љубовницата на младоженецот. Тоа што ги запрепастило многумина од гостите е фактот што таа се појавила во црквата облечена во бела венчаница.

Моментот кога анонимната жена влегла во црквата бил забележан од камерата, и на снимката се гледа како младоженецот се обидува да ја смири тензијата за церемонијата да се заврши докрај.

Сепак, присутните гости многу се вознемириле, некои врескале, што може да се слушне на снимката која на твитер ја објавил музичкиот продуцент од Јоханесбург, ди-џеј Нкокхи.

  

притисни ентер