Земјотрес во Холивуд: и Дастин Хофман обвинет за сексуален напад

Холивуд го тресе најголемиот скандал досега . По серијата сведоштва за сексуални напади од продуценти и актери , излезе и сведоштво за Дастин Хофман .
Писателката Ана Грем Хантер тврди дека актерот Дастин Хофман, кој  има 80 години, ја пипкал за интимните делови за време на снимањето на филмот „Смртта на еден продавач“ .
„Тој на мојот прв ден на сетот ме замоли да му ги измасирам нозете, што и го сторив“, пишува Хантер во текст за „Холивуд репортер“.
„Дастин отворено флертуваше и ме фати за задникот, постојано зборуваше за секс со мене. Едно утро отидов во неговата гардероба да го земам својот појадок, ме погледна и се насмевна. Потоа рече: ‘Имам цврсто варено јајце… и меко варен клиторис’. Останав без зборови. Потоа отидов во бањата и плачев “, пишува Хантер .
Таа тврди дека од страна на претпоставениот ѝ било кажано да го поправи своето однесување. Тој ѝ рекол да жртвува некои од своите вредности за доброто на филмот.
„Сега, кога имам 49 години, разбирам што направи Дастин Хофман бидејќи така се чувствуваат жените во Холивуд и насекаде“, пишува таа навраќајќи се наназад. „Тој беше предатор, јас бев дете, а тоа беше сексуално вознемирување“.
Хофман на написот во „Холивуд репортер“ одговори со извинување: „Јас имам најголема почит кон жените и се чувствувам ужасно што некоја моја постапка ставила некого во непријатна ситуација. Жал ми е. Овие постапки не се одраз на тоа кој сум јас“, напиша Хофман во извинувањето.

Фото: Српскиот џет сет на свадбата кај синот на Боба и Брена !!

Многу познати личности од јавниот живот беа присутни на свадбата на синот на Боба и Брена, Филип Живојиновиќ и пејачката од Гранд Александра Пријовиќ.

Кумови на Филип и Александра се кошаркарот Милош Теодосиќ и пејачот Аца Пејовиќ.

Меѓу 850 гости присутни на  џет сет свадбата одржана во „Белекспо центарот“ на Нов Белград  беа  браќата на Филип, Стефан и Виктор, мама Брена директорите на Гранд Саша Поповиќ и Жика Јакшиќ.

На елитната свадба   продефилираа и атрактивните пејачки на Гранд , Милица Тодоровиќ, Катерина Грујиќ  и  Милица Павловиќ.  Од младата гарда на Гранд  беа присутни и Николина и Саша Капор.

Свадбата на синот на Брена и Боба не можеше да мине и без Кебе, Маринко и  Никола Роквиќ, Саша и Дејан Матиќ  секако во друштво на своите сопруги.

Во ексклузивниот Белекспо центарот“  се појавија Јована и Жељко Јоксимовиќ, политичарот Млаѓен Динкиќ,  легендарниот Кики Лесандриќ.

Меѓу присутните беа и спортистите нашиот Перо Антиќ и српските тенисери Виктор Троицки и Илија Бозољац.

По една деценија повторно авто-трки во Кочани

По пауза од десет години, повторно ќе се вози традиционалната авто-трка во Кочани. 

На патеката Пониква, близу Кочани, следните два дена ќе се одржи втората трка од домашниот Шампионат на ридско-брзински патеки.

На патеката долга 6,4 километри учество ќе земат 25 домашни натпреварувачи, а се очекува и присуство на странски возачи. 

Официјалното отворање е закажано за в недела од 12:30 часот, а стартот на натпреварот е предвиден во 13:00 часот.

По успешниот старт на Водно, организаторот се надева дека ќе го врати сјајот на најатрактивниот спортски настан и во градот Кочани.

До крајот на натпреварувачката сезона во домашниот шампионат остануваат уште две ридско –брзински трки, во Крушево и на Водно. 

Гостите во шок: Љубовницата во венчаница влетала во црква (видео)

Млад пар организирал свое интимна венчавка во Бенонија, град во Јужна Африка, а никој не можел ни да се замисли дека веста за нивната свадба ќе стигне до светските медиуми.

Имено, свадбата течела според добро осмислениот план, а младенците уживале се додека одеднаш не се појавила љубовницата на младоженецот. Тоа што ги запрепастило многумина од гостите е фактот што таа се појавила во црквата облечена во бела венчаница.

Моментот кога анонимната жена влегла во црквата бил забележан од камерата, и на снимката се гледа како младоженецот се обидува да ја смири тензијата за церемонијата да се заврши докрај.

Сепак, присутните гости многу се вознемириле, некои врескале, што може да се слушне на снимката која на твитер ја објавил музичкиот продуцент од Јоханесбург, ди-џеј Нкокхи.

  

притисни ентер