Потрошил милион за да изгледа како Барбика (фото)

Џејсон Торес (30), транссексуалец од Њу Џерси, помина 12 години менувајќи го својот изглед со пластични операции и потрошил милион долари, за да стане Никол Сандерс и постигне вистински изглед на Барбика.
На социјалните мрежи се потпишува како Ники Егзотика.

Никол од својата 18 година го менува својот изглед.Пет пати ги оперирала градите, имала четири операции на носот, операција за подигање на очните капаци, вградила импланти во стомакот, образите, брадата, вилицата и устата. Отишла и на промена на полот, а единствено не направила липосукција.

„Додека растев секогаш си играв со Барбики и просто го обожавав нивниот изглед. Исто така им се воодушевував на убавите жени, како Памела Андерсон и Кармен Електра и длабоко во душата знаев дека сакав да бидам како нив“ – изјави Никол.„Сакав гламурозен и убав изглед како Барбика. Операциите ме чинеа многу пари, но за среќа имав богати момчиња кои ми помагаа. Повеќе нема да се оперирам, конечно задоволна сум со изгледот“ – изјави таа.

Меѓутоа, патот до денешниот изглед на Никол односно Џејсон, воопшто не бил лесен. Кога бил мал претрпел бројни малтретирања од врсниците. Потисната состојба на стрес кулминирала кога на 16 години проголтал 100 таблети парацетамол и се обидел да се убие.

На 17 години родителите го исфрлиле од дома, а после година дена живеење кај пријатели, се преселил на Менхетен. Почнал да танцува во геј клубови и тука се родила идејата за трансформација.


 

💖💕Make sure you follow👉🏻👉🏻👉🏻 me on Snapchat 👻NikkiExotika 💖💕

A post shared by Nikki Exotika (@nikkiexotika) on


„Ме отпуштија бидејќи се појавив со перика. Тие сакаа убави момчиња, а јас се претворав во убава девојка. Поради тоа почнав да работам во ноќни клубови и таму го запознав еден од најпознатите ловци на танчарки. Оттогаш мојата кариера оди само нагоре“ – изјави Никол која тогаш го смислила името Ники Егзотика.

Конечно имам чувство дека можам да се прифатам себе си таква каква што сум. Не сум маж, не сум геј, јас сум транссексуалец“ – нагласува Никол.

Сакале да најдат совршено место за ,,Да” , а потоа доживеале ужас

Момче и девојка од Флорида биле на патување од соништата во Мексико , каде сакале да се венчат , но доживеале хорор.

Френк и Џенифер Масабки барале идеално место каде ќе се венчаат , но наместо романтика , биле нападнати , ограбени под закана со оружје и серионо претепани. Џенифер за малку ќе била силувана и заработила скршен нос , поради што понеколку дена завршила на операција. Откако успеале да побегбнат , отишле целите крвави во полициска станица во Мексико Сити.

Нападот почнал во такси , кога се качиле да се повозат низ градот за да најдат место за венчавка . По извесно време , во возилото влегле двајца вооружени , ги ограбиле и ги натерале да им дадат контакт во САД , за да се јават и да добијат откуп за нив.

Неколку часа ги држеле во заложништво и ги тепале. Кога се нафрлиле врз Џенифер за да ја силуваат , Френк успеал да се одврзе , избегал , а криминалците тргнале да го бркаат . Прво ја врзале Џенифер , но и таа некако се одврзала. Се качила на дрво, таму се скрила  и чекала да дојде Френк со полицајците.  

Откако дале изјави во полицијата , веднаш се вратиле на Флорида и биле сместени во болница.

Велат дека најмногу им помогнало тоа што биле во одлична физичка кондиција и што разбирале шпански , па знаеле кои се намерите на напаѓачите.

,, Конечно сум задоволна од своето тело”- актерката на 52 години се разголи

Актерката Брус Шилдс во својата 52 години позира во бикини.

Актерката и модел Брук Шилдс снимаше нова кампања за костими за капење и докажа дека изгледа се подобро. Ѕвездата на култниот филм ,,Сината лагуна “ успеала со текот на годината да ја задржи формата. Со височина од 182 сантиметри , импресивно затегнати стомачни мускули и долгите нозе, Брук беше првиот избор за поваа рекламна кампања.

Таа во изјава за магазинот Пипл вели дека конечно успеа да постигне самодоверба и дека сега е посигурна во себе отколку кога имала 20 тина години. ,, Со текот на времето успеав да постигнам самодоверба низ својата работа , моите страасти , мрежа на женски модели , но и мајчинството.

Во 52 година конечно се чуствувам гордо на самата себе. Можам да кажам дека се чуствувам сигурно во својата кожа , сакам да го покажам своето тело , а не да го кријам.”

Мајка во затвор – ја принудувала ќерка си да се мажи

Мајка од Британија е осудена на четири и пол години затвор поради тоа што ја принудувала ќерката на брак.

Жената од Бирмингем , на околу 40 годишна возраст ја принудувала својата 17 годишна ќерка во септември 2016 да оди во Пакистан и да се мажи. Девојката останала на 13 годишна возраст бремена од мажот , кој имал тогаш 29 години , што за мајката било прифатливо.

За Британското правосудство ова е прв случај решен во корист на злоупотребеното девојче. Судијата патрик Томас рекол дека девојчето било продадено за пасош.

Идентитетот на мајката и ќерката не се открива.

притисни ентер