Поранешниот готвач ги откри бизарните тајни на кралското семејство

Дарен Мекгрејди, поранешниот приватен готвач на кралицата Елизабета, откри што сакаат да јадат членовите на кралското семејство.
Оброците за сите се планирани, па така еднаш неделно предлог менито се праќа кај кралицата, а таа го одобрува или прави измени.

Таа е голем љубител на темно чоколадо, а со оглед на тоа дека не го поднесува мирисот на лукот ја забрани неговата употреба во палатата.

Освен тоа, кралицата Елизабета ја надгледува подготовката на храната за секоја пригода, а на менито најмногу сака да види храна која се одгледува на имотот.

Кралицата Елизабета ретко јаде во ресторани, а интересно е што секогаш доцни на вечерите.

„Ако вечерата треба да е во 20 часот, на сите други им велевме дека вечерата е во 20.15 часот затоа што кралицата Елизабета секогаш доцнеше“, вели Мекгрејди.

За време на вечерата сите мора да се формално облечени, а сите сопираат со јадење, кога кралицата престанува да јаде.

Принцот Филип сакал скара и понекогаш го менувал своето јадење со јадењето од послугата, а принцовите Хари и Вилијам најмногу сакале брза храна.

Принцезата Дајана често го откажувала ручекот во палатата и ги водела принцовите во Мекдоналдс.

Од друга страна, принцезата Дајана била на строг режим на исхрана и не јадела црвено месо. Мекгрејди објасни дека во тој период никој не знаел дека Дајана има булимија.

„Дури која се соочи со својот проблем почна здраво да се храни. Сакаше јадења како полнети пиперки, домати и риба“, вели тој.

Мекгрејди во Бакингамската палата работеше 11 години пред да замине да готви за принцезата Дајана, а сега работи кетеринг.

Сопругата на фудбалерот сака да се слика во танга гаќички пред огледало (фото)

Иако италијанските фудбалери последнити месец дена беа надвор од фокусот на јавноста, тоа не беше случај со Мауро Икарди и неговата сопруга Ванда.

Нејзините фотографи последните денови се појавија на насловните страници на светските медиуми.
 

 

Buenas Noches 💤😴

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi) on

Ванда е многу популарна на Инстаграм, а своите следбеници редовно ги радува со провокативни фотографии и видео клипови, на кои невозможно е да се остане имун.

Ванда на Инстаграм ја следат дури 3.6 милиони луѓе. Нејзината врска со Мауро Икарди започна додека таа беше во врска со неговиот соиграч.

 

 

Verano nos vemos pronto

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi) on

Икарди, Ванда ја “украде“ од Макси Лопез, а денеска со Ванда е во среќен брак.

Не и замерува што го покажува задникот во танга гаќички и градите на Инстаграм.

 

Задникот во прв план: Старлетата освои милион лајкови за неколку минути (фото)

Американската старлета Ким Кардашијан во целост е подготвена за летото.

Таа во изминативе неколку месеци напорно тренираше и го доведе телото до совршен изглед, а резултатите од тоа ги откри на својот инстаграм профил.
 

Ѕвездата од телевизиската емисија „Во чекор со семејството Кардашијан“, 37 годишната Ким објави серија сексапилни фотографии на својот инстаграм профил.

Очигледно е дека сопругата на Канје Вест сакала да му покаже на светото дека многу водела сметка околу исхраната, како и дека се држела до планот за вежбање бидејќи таа никогаш не изгледала подобро од сега.

 

 

I’m really shy...

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

За разлика од претходно, ова лето Ким целосно го затегнала своето тело, а посебно ги извајала своите рамена, нозе и задник по кој е препознатлива.

 

Kimoji Fragrances available now on Kkwfragrance.com @kkwfragrance

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Жените во овие да хороскопски знаци најтешко се освојуваат

За жените родени во  овие два хороскопски знаци морате добро да се потрудите за да им го освоите срцето.

Овен

Таа секогаш сака да биде во право и се ќе направи за да ви објасни зошто мора да биде токму онака како што вели таа. Овие жени не влегуваат во врска лесно и брзо, а кога “конечно ќе се решат” – тешко е да ги задржите, бидејќи од љубов и внимание, многу поважно им е да бидат независни и “свои”. Затоа, немојте да ја гушите нивната слобода, не барајте да бидете целосно дел од “нивниот свет”, ако сакате жената Овен да да остане со вас.

Девица

Жена перфекционист ќе го забележи секој детаљ кај вас – и добар и лош. Таа не “паѓа” на подароци и гламурозни работи. Нејзе и е важно со што се занимавате и какви се вашите манири, и врз основа на тоа носи одлуки дали сте достојни за нивното внимание или не. Не поднесува лаги и нестабилни личности. Затоа покажете дека сте вистински маж, кој е способен да и го разубави денот, а можеби и животот.

притисни ентер