Сибирски сообраќаец дал отказ за да стане “месијата“ (фото)

Сергеј Тороп кој живее во Сибир дал отказ на местото сообраќаен полицаец бидејќи е уверен дека е реинкарнација на Исус Христос.
Пуштил долга коса и брада, носи сандали преку чорапи и бел појас. Ја основал Црквата на последниот тестамент. Поранешниот војник на Црвената армија кој тврди дека повторно се родил 1991 година (има 56 години), сега е духовен лидер со најмалку 5.000 лица кои го следат и живеат со него во селото Петропавловка.

sergej_torop_1

Се откажале од своите животи за да го следат, вегани се и забрането е пушењето цигари, консумирање алкохол и пари. Околу 300 од нив живеат во дрвени колиби во селото.

Илјадници се доселиле во близина на ова место да за да бидат поблиску до месијата. Знакот за молитва го дава големото ѕвоно кое ѕвони три пати дневно, а верници клекнуваат на колена и се молат.

Сергеј деновите ги поминува сликајќи во планинската колиба во која живее во жената и шесте деца, од кои едно е посвоено.

„Имаме училиште за девојки каде ги спремаме да бидат идни сопруги достојни за нивните мажи. Мораат да сфатат дека не смеат да се издигаат над мажот и да не бидат горди на својата независност туку да биде срамежлива, незабележлива и слаба“ – изјави еден од членовите на култот.

Откако поминал време во војска, Сергеј работел како сообраќаен полицаец во ноќни смени. Како што изјавува, нешто се пробудило во него и знаел дека е реинкарнација на Христос. Истакнал дека Бог го испратил на земјата за да го научи човештвото за злото од војните и хаосот кои го правиме на околината.

Времето во оваа црква се мери според неговите години, па така сега живеат во 57 година. Во текот на последните години патувал низ Франција, Италија и Холандија за да придобие нови следбеници.

Син на милијардер осуден за монструозно убиство

Блејк Лејбел , син на канадски милијадер е осуден за монструозно убиство на сопствената девојка.

Блејк Лејбел е осуден во јужна Калифорнија за убиството на неговата девојка , Иана Касиа. Поротата го осудила 37 годишниот Лејбел , кој ја убил и сакател девојката , која само неколку недели претходно му родила дете.Нему му се заканува казна доживотен затвор без можност за помилување , иако обвинителството даде предлог и за смртна казна.

Лејбел ја сакател и убивал 30 годишната девојка според ликот во неговиот стрип . Тој , како автор на стрипот ,,Синдром “  , го најавил бруталното убиство . На три недели од раѓањето на нивната ќерка , синот на милијардерот ја сакател девојката , а додека таа трпела невидена болка ,ја одржувал во живот.

Злосторството се случило во мај 2016 година , а судот во Лос Анџелес вчера го прогласи за виновен. Полицијата го нашла голото осакатено тело на Иана во стан во Холивуд , а Лејбел стоел покрај неа. Убиството го пријавила нејзината мајка , која не можела да стапи во контакт со ќерката.

Случајот предизвика огромно внимание и во Канада , бидејќи таткото на убиецот е поранешен Олимпиец , кој по завршувањето на спортската кариера зареаботи огромно богатство во бизнисот со недвижности.

Современа блогерка живее гола во џунгла

Австралиската блогерка позната под името ,,Банана девојка”реши да избега од цивилизацијата .

Фрили заедно со нејзиниот дечко заминаа во џунгла во Јужна Америка , каде секојдневно објавува постови на Инстаграм во кои нејзините фанови ги учи на здрав живот. Таа вели дека престанала да се шминка и да се депилира и заштедила за шест месеци 4 000 долари.

Таа е позната по советите за веганска исхрана , за состојките за смути , а сега објаснува како е да се биде гола во природа. Таа на своите фанови , кои и замеруваат што е гола на секоја фотографија им одговара дека и натаму ќе се слика гола , зашто не носи гардероба , обувки , не се шминка . ,, Да , гола сум во шума . Сега се чуствувам добро . “ , вели блогерката .

Оваа 37 годишна Австралијка вели дека избергала од животот од девет до 17 часот и дека телото сега и се чуствува ослободено . Се капи во монсубнските дождови и пие вода од извор , вели ,,Банана девојката “, која на социјалните мрежи освен  рецепти за здрава исхрана како досега , споделува и совети за преживување во дивина.

Атрактивна Косовка го запали асфалтот во Њујорк (ФОТО)

Пејачката од Косово , Дуа Липа на улиците на Њујорк се појави во фустан под кој не носеше ништо.

Пејачката Дуа Липа се појави во Њујорк во фустан на точки под кој не носи ништо. Таа стана позната во светските таблоиди по скандалот со дечкото Исак Кареу , кој и покрај фотографиите , тврдеше дека не ја изневерува . Дуа му поверува на збор и продолжи со врската.

За да го прослават смирувањето , во средата двојката беше дел од забавата на списанието W во Њујорк. Но , таму никој не го забвележа пејачот , зашт очите беа вперени во Дуа , која имаше голем изрез на фустанот , под кој не носеше ништо.

Фотографите внимаваа на секое нејзино движење , па далеку помалку забвележани од фусдтанот поминаа жолтата беретка и високите сандали.

притисни ентер