Анџелина Џоли се понудила да го фати најопасниот воен криминалец

Во планот кој потсетува на веќе видено холивудско сценарио, Анџелина Џоли требала да помогне во фаќањето на господарот на војната, Џозеф Кони.
Имено, требала да го повика на вечера.

Се појавија меиловите на Меѓународниот кривичен суд и покажуваат дека џоли сама се понудила заедно со американските трупи да го “лови Кони во Централноафричката Република и да помогне да се намами да излезе од засолништето“.

„Заборавите на другите славни личност. Таа е вистинската“, напишал во еден меил во 2012, Луис Морено Окампо, поранешниот шеф на обвинителството на МКС.

„Таа би сакала да го уапси Кони. Подготвена е. Веројатно ќе оди и Бред“.

„Изгледа можеш да се вклучиш во специјалните сили кои го ловат Кони. Може ли Бред да дојде со тебе?“ – напишал Морено Окампо во меилот до актерката, на што таа одговорила: „Бред ми дава поддршка. Ајде да се договориме за логистиката. Ви испаќам љубов XXX”.

Ништо од овој план не можело да се пронајде во 40.000 меилови кои се раширија низ интернет, а Џоли одби да коментира.

Морено Окампо беше главен обвинител на Меѓународниот кривичен суд од 2003 до 2012 година и меиловите сугерираат дека бил маѓепсан од славните луѓе, а посебно од Анџелина.

Тие неколку пати разговарале на различни теми, но таа престанала да му одговара на меиловите пред крајот на неговиот мандат во МКС.

На меилот: „Драга Енџи се надевам дека си добро. Ми недостигаш“ – не добил одговор.

Кони уште е на слобода.
Син на милијардер осуден за монструозно убиство

Блејк Лејбел , син на канадски милијадер е осуден за монструозно убиство на сопствената девојка.

Блејк Лејбел е осуден во јужна Калифорнија за убиството на неговата девојка , Иана Касиа. Поротата го осудила 37 годишниот Лејбел , кој ја убил и сакател девојката , која само неколку недели претходно му родила дете.Нему му се заканува казна доживотен затвор без можност за помилување , иако обвинителството даде предлог и за смртна казна.

Лејбел ја сакател и убивал 30 годишната девојка според ликот во неговиот стрип . Тој , како автор на стрипот ,,Синдром “  , го најавил бруталното убиство . На три недели од раѓањето на нивната ќерка , синот на милијардерот ја сакател девојката , а додека таа трпела невидена болка ,ја одржувал во живот.

Злосторството се случило во мај 2016 година , а судот во Лос Анџелес вчера го прогласи за виновен. Полицијата го нашла голото осакатено тело на Иана во стан во Холивуд , а Лејбел стоел покрај неа. Убиството го пријавила нејзината мајка , која не можела да стапи во контакт со ќерката.

Случајот предизвика огромно внимание и во Канада , бидејќи таткото на убиецот е поранешен Олимпиец , кој по завршувањето на спортската кариера зареаботи огромно богатство во бизнисот со недвижности.

Современа блогерка живее гола во џунгла

Австралиската блогерка позната под името ,,Банана девојка”реши да избега од цивилизацијата .

Фрили заедно со нејзиниот дечко заминаа во џунгла во Јужна Америка , каде секојдневно објавува постови на Инстаграм во кои нејзините фанови ги учи на здрав живот. Таа вели дека престанала да се шминка и да се депилира и заштедила за шест месеци 4 000 долари.

Таа е позната по советите за веганска исхрана , за состојките за смути , а сега објаснува како е да се биде гола во природа. Таа на своите фанови , кои и замеруваат што е гола на секоја фотографија им одговара дека и натаму ќе се слика гола , зашто не носи гардероба , обувки , не се шминка . ,, Да , гола сум во шума . Сега се чуствувам добро . “ , вели блогерката .

Оваа 37 годишна Австралијка вели дека избергала од животот од девет до 17 часот и дека телото сега и се чуствува ослободено . Се капи во монсубнските дождови и пие вода од извор , вели ,,Банана девојката “, која на социјалните мрежи освен  рецепти за здрава исхрана како досега , споделува и совети за преживување во дивина.

Атрактивна Косовка го запали асфалтот во Њујорк (ФОТО)

Пејачката од Косово , Дуа Липа на улиците на Њујорк се појави во фустан под кој не носеше ништо.

Пејачката Дуа Липа се појави во Њујорк во фустан на точки под кој не носи ништо. Таа стана позната во светските таблоиди по скандалот со дечкото Исак Кареу , кој и покрај фотографиите , тврдеше дека не ја изневерува . Дуа му поверува на збор и продолжи со врската.

За да го прослават смирувањето , во средата двојката беше дел од забавата на списанието W во Њујорк. Но , таму никој не го забвележа пејачот , зашт очите беа вперени во Дуа , која имаше голем изрез на фустанот , под кој не носеше ништо.

Фотографите внимаваа на секое нејзино движење , па далеку помалку забвележани од фусдтанот поминаа жолтата беретка и високите сандали.

притисни ентер