Бразилската серија „Совршена“, што се прикажува на Канал 5 ги засени турските серии

Се менуваат ли навиките на гледачите? Бразилската серија ,,Совршена “ , што се предизвика голем интерес кај гледачите на Канал 5 .
За враќањето на серијата пишува порталот Плусинфо .

Се случува ли промена на навиките кај гледачите визави турските серии?

Зачудувачки, но Канал 5 одговори позитивино на ова прашање. Велат, се случува „револуција“ поради емитување на бразилска ТВ серија „Совршена“ со Алесандра Амбросио, која се емитуваше од 25.09.2017 год во 23 часот.
По само 7 вечери емитување, поради лошата гледаност според пиплметрите на Нилсен , Канал 5 ТВ ја прекинала емисијата. Но потоа следувало изненадување, публиката буквално ги „нападнала“ со електронски писма, со пораки на Фејсбук и со коментари, кои барале и инсистирале истата да се врати на програмата.

Велат, ваква масовна реакција поради прекинување на некоја серија воопшто не им се случило со ниту една турска серија досега. Од Канал 5 велат дека најверојатно доаѓа до сериозно заситување од турските серии и од синхронизација на истите, па така оваа огромна популарност на бразилската серија „Совршена“, која патем се титлува, е крајно неочекувана.

Поради овие големи реакции, Канал 5 реши да ја врати серијата на својата програма, оваа сабота и недела со почеток од 21.30 часот, а од понеделник од 23 часот.

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

18 годишниот Дилион Конери останал слеп на двете очи откако бил на една забава во ноќен клуб кој како дел од забавата користел и пејнтбол пиштоли.

Клубот ветувал “луда забава“ до раните утриснки часови. Тие дури и напишале предупредување во кое се виели не го носете вашиот омилен фустан или кошула бидејќи ќе бидете обоени во разно бои од глава до петици. Во клубот можело да се купат и заштитни очила и заштитна облека.

Шпанската полиција го истражува случајот.

Погледнете како изгледаат забавите:

Момчето се лади во дневната, но девојката не е баш среќна поради тоа

Човекот си  нашол “идеално“ решение за летото.

Поради топлотниот бран во Британија многу луѓе мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат. Овој човек отишол чекор пред сите. Си го наполнил базенот во дневната соба и си ја игра својата омилена игра.

Кога неговата девојка се вратила од работа, останала зачудена.

Погледнете:

Затворен автопат во Британија за да можат патки да поминат

Автопатот бил затворен еден час за да можат патките сигурно да го поминат автопатот.

Возачите на автопатот М25 морале да чекаат еден час за да продолжат со своето патување бидејќи автопатот бил затворен од страна на полицијата за да можат 30 патки да го поминат автопатот сигурно.

притисни ентер