Манекенката тврди дека има најдобар задник, а нејзините фотографии “владеат“ интернет (фото)

Манекенката Сара Андервуд стана ѕвезда на Инстаграм, благодарејќи на сексапилните фотографии на кои скоро и да нема облека на себе.
Триесет и тригодишната манекенка Сара Андервуд која со години се занимава со моделинг, а најголем успех постигна фотографирајќи се за магазинот „Плејбој“.Таа подоцна исто така се појави на бројните насловни страници на лајфстај магазини, се до моментот кога се решила да направи пауза во кариерата и да се посвети на себе. И нормално на Инстаграмот.


 

Wet 💦 📸 by @partylikejzl (give him a follow his photos are so h🔥t, lets get him to 100k!) 💄 by @emilyhachebeauty

A post shared by Sara Underwood (@saraunderwood) on


Како и останатите згодни жени, Сара се реши да пропатува низ светот и редовно да објавува сексапилни фотографии.

Манекенката оваа година посети повеќе екслузивни дестинации, па на своите фанови на Инстаграм им сподели фотографии од тропски шуми, песочни плажи и карпи.


 

We're going streaking 🏃🏼‍♀️ 📸 by @stevebitanga

A post shared by Sara Underwood (@saraunderwood) on


Забележливо е дека Сара обожава да го истакнува својот задник, кој секојдневно го фотографира од сите агли, а многумина сметаат дека тоа е и нејзиниот најголем адут.


 

Got all I need, except a ride 👍🏼🍺 📸 by @stevebitanga

A post shared by Sara Underwood (@saraunderwood) on


Засега Сара ја следат околу 8,5 милиони луѓе, а интересен е податокот дека Сара започнала со собирање на донации.


Луѓето кои се подготвени да издвојат 500 или повеќе долари, во текот на еден месец, добиваат дел од нејзината облека, како и фотографија на која Сара ја носи таа гардероба.

Сопругата на фудбалерот сака да се слика во танга гаќички пред огледало (фото)

Иако италијанските фудбалери последнити месец дена беа надвор од фокусот на јавноста, тоа не беше случај со Мауро Икарди и неговата сопруга Ванда.

Нејзините фотографи последните денови се појавија на насловните страници на светските медиуми.
 

 

Buenas Noches 💤😴

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi) on

Ванда е многу популарна на Инстаграм, а своите следбеници редовно ги радува со провокативни фотографии и видео клипови, на кои невозможно е да се остане имун.

Ванда на Инстаграм ја следат дури 3.6 милиони луѓе. Нејзината врска со Мауро Икарди започна додека таа беше во врска со неговиот соиграч.

 

 

Verano nos vemos pronto

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi) on

Икарди, Ванда ја “украде“ од Макси Лопез, а денеска со Ванда е во среќен брак.

Не и замерува што го покажува задникот во танга гаќички и градите на Инстаграм.

 

Задникот во прв план: Старлетата освои милион лајкови за неколку минути (фото)

Американската старлета Ким Кардашијан во целост е подготвена за летото.

Таа во изминативе неколку месеци напорно тренираше и го доведе телото до совршен изглед, а резултатите од тоа ги откри на својот инстаграм профил.
 

Ѕвездата од телевизиската емисија „Во чекор со семејството Кардашијан“, 37 годишната Ким објави серија сексапилни фотографии на својот инстаграм профил.

Очигледно е дека сопругата на Канје Вест сакала да му покаже на светото дека многу водела сметка околу исхраната, како и дека се држела до планот за вежбање бидејќи таа никогаш не изгледала подобро од сега.

 

 

I’m really shy...

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

За разлика од претходно, ова лето Ким целосно го затегнала своето тело, а посебно ги извајала своите рамена, нозе и задник по кој е препознатлива.

 

Kimoji Fragrances available now on Kkwfragrance.com @kkwfragrance

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Жените во овие да хороскопски знаци најтешко се освојуваат

За жените родени во  овие два хороскопски знаци морате добро да се потрудите за да им го освоите срцето.

Овен

Таа секогаш сака да биде во право и се ќе направи за да ви објасни зошто мора да биде токму онака како што вели таа. Овие жени не влегуваат во врска лесно и брзо, а кога “конечно ќе се решат” – тешко е да ги задржите, бидејќи од љубов и внимание, многу поважно им е да бидат независни и “свои”. Затоа, немојте да ја гушите нивната слобода, не барајте да бидете целосно дел од “нивниот свет”, ако сакате жената Овен да да остане со вас.

Девица

Жена перфекционист ќе го забележи секој детаљ кај вас – и добар и лош. Таа не “паѓа” на подароци и гламурозни работи. Нејзе и е важно со што се занимавате и какви се вашите манири, и врз основа на тоа носи одлуки дали сте достојни за нивното внимание или не. Не поднесува лаги и нестабилни личности. Затоа покажете дека сте вистински маж, кој е способен да и го разубави денот, а можеби и животот.

притисни ентер